همه چیز درباره آیفون 13
رییس جمهور: آموزش استفاده از فضای مجازی در مدارس لازم است

رییس جمهور: آموزش استفاده از فضای مجازی در مدارس لازم است

با آغاز سال تحصیلی جدید و به صدا در آمدن زنگ مدرسه توجه همگان به دانش‌آموزان بیشتر شده است. دانش‌آموزانی که مثل همه اقشار جامعه درگیر پیشرفت تکنولوژی و فضای مدرن آن و استفاده از اینترنت شده‌اند. پس از اظهار نظرات وزیر ارتباطات وقت درباره اینترنت سالم برای کودکان و نوجوانان، حال «حسن روحانی» رییس جمهور کشورمان در سخنرانی اخیر خود به این موضوع اشاره داشته است.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در مراسم بازگشایی مدارس در سال ۹۶-۹۷ با حضور در هنرستان شهید مدرس سخنانی را ایراد کرد و ۱۲ سال تحصیلی را ۱۲ پله موفقیت برای هر دانش‌آموز توصیف کرد. وی از فراهم کردن مقدمات در حیطه‌های گوناگونی چون فضا، محیط تحصیلی تا رفتار مسئولان و والدین با دانش آموزان، برای فراهم کردن یک سال تحصیلی بهتر برای همه دانش‌آموزان سخن گفت.

پیش از این وزیر ارتباطات خبر از طرح اینترنت و محتوای سالم برای دانش‌آموزان داده بود
رییس جمهور در سخنان خود ضمن اشاره به گسترش فضای مجازی در کشور و استفاده از آن، خواستار آموزش‌های لازمه در این زمینه شد. از نظر وی فضای مجازی یک تیغ دولبه است که اگر با آگاهی کامل بدان وارد شد، می‌توان از جنبه‌های مثبت آن نهایت استفاده را برد.

روحانی از از معلمان خواست تا به دانش‌آموزان نحوه آشنایی و سبک استفاده از فضای مجازی را آموزش دهند و تاکید کرد:

معلمان باید نحوه آشنایی و سبک استفاده از فضای مجازی را به دانش‌آموزان بیاموزند چراکه این فضا همچون تیغی دو لبه است که می‌تواند زندگی ما را نابود کند و یا ما را به رشد و تعالی برساند.

تاکید سیاسیون در مورد توجه ویژه به فضای مجازی از بزرگترین مقام کشور تا افراد دیگر نشان از اهمیت ویژه آن می‌دهد. اهمیتی که در این سال‌ها بیشتر از پیش شده و بستر اینترنت با زندگی اکثر مردم گره خورده است. در این بین توجه به حضور کودکان و نوجوانان امر مهمی است که طبق شنیده‌ها قرار است با همکاری دو وزارتخانه ارتباطات و آموزش و پرورش اقدامات مفیدی در این زمینه صورت گیرد.

نظرات ۹
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato