قدرت نمایی لندرور دیسکاوری با بکسل کردن تریلر 110 تنی [تماشا کنید]

قدرت نمایی لندرور دیسکاوری با بکسل کردن تریلر 110 تنی [تماشا کنید]

یکی از شاخصه های مهم خودروهای شاسی بلند به قدرت موتور و توانایی کلی خودرو در یدک کشی مربوط می شود.

در سال های گذشته بسیاری از سازندگان این دسته از خودروها، برای نمایش برتری محصولات خود اقدام به بکسل کردن بارها و اجسام بسیار سنگین کرده اند.

پورشه یکی از این کمپانی ها است که در ماه می امسال با جابجایی هواپیمای ایرباس A380 توسط نسل قبلی کاین، ضمن خلق یک رکورد استثنایی توانست نام خود را وارد گینس کند.

در آن رکوردگیری پورشه کاین با کشیدن ایرباس ۲۸۵ تنی به مسافت ۴۲ متر، توانایی خارق العاده خود را به جهانیان نشان داد.

کمپانی لندرور نیز همواره تاکید ویژه ای بر روی قابلیت کشش بار تولیدات خود دارد، به همین جهت با انجام تست های مختلف و تهیه کلیپ های تبلیغاتی سعی می کند رقبا را به چالش بکشاند.

برای مثال ژوئن سال قبل بود که این خودروساز انگلیسی با بکسل کردن یک قطار ۱۰۰ تنی توسط دیسکاوری اسپورت سر و صدای زیادی به پا کرد.

پس از یک سال تیم تبلیغاتی لندرور این بار به صحرای استرالیا سفر نموده و در یک تست مشابه دیگر ظرفیت حمل بار دیسکاوری جدید را به رخ کشیده است. به جای قطار، در این تست از یک کشنده سنگین به همراه هفت تریلر استفاده شده که در مجموع وزنی برابر با ۱۱۰ تن دارند.

دیسکاوری حاضر در تست مذکور از یک موتور دیزلی ۳ لیتری V6 با ۲۵۸ اسب بخار قدرت و ۶۰۰ نیوتن متر گشتاور بهره برده و طبق اطلاعات رسمی قادر است تا ۳۵۰۰ کیلوگرم بار را به دنبال خود بکشد.

علی رغم این مساله، دیسکاوری در تست ترتیب داده شده توانست بار ۱۰۰ تنی خود را تا ۱۶ کیلومتر و با سرعت میانگین ۴۴ کیلومتر در ساعت بکسل کند. یکی از مهندسین لندرور به نام کوئنتین اسپاتیسوود (Quentin Spottiswoode) در این باره گفته:

ظرفیت کشش بار همیشه یکی از ویژگی های مهم DNA دیسکاوری بوده و وزن حمل شده در این تست فقط نیمی از داستان است. بکسل کردن یک کشنده سنگین با هفت تریلر که به خاطر تعداد زیاد اکسل ها اصطکاک زیادی با سطح جاده دارد، یک دستاورد بسیار بزرگ است.

با ثبت این رکورد فوق العاده، حال باید منتظر ماند و دید که رقبا چه واکنشی از خود نشان خواهند داد.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato