کسب امتیاز 83 در تست DxOMark توسط دوربین سونی اکسپریا XZ Premium

کسب امتیاز 83 در تست DxOMark توسط دوربین سونی اکسپریا XZ Premium

همان طور که در دیجیاتو خواندید، وبسایت معتبر DxOMark به تازگی با بررسی آیفون 8 و آیفون 8 پلاس، رتبه های نخست فهرست خود را به این محصولات اختصاص داده که برای طرفداران اپل خبر خوبی است.

اما گروه مورد اشاره به تازگی موبایل «Xperia XZ Premium» را نیز مورد آزمایش و تحلیل عملکرد قرار داده که محصول سونی با کسب نمره 83، پس از محصولات اپل، گوگل و HTC در جایگاه هفتم قرار گرفته است.

زوم و حالت بوکه عوامل اصلی کاهش نمره XZ Premium بوده اند

البته بر اساس اظهارات DxOMark، موبایل سونی در زمینه ثبت عکس و فیلم عملکرد خوبی دارد اما در مقابل رقبا برتری خاصی نداشته، و به خصوص در زمینه زوم و حالت بوکه (که اخیراً به آیتم های تست وبسایت مورد بحث اضافه شده) ضعیف عمل کرده و در نتیجه نتوانسته نمره فوق العاده ای را به دست بیاورد.

لازم به ذکر است که مهم ترین مزیت XZ Premium نسبت به سایر پرچمداران حاضر، توانایی فیلمبرداری با نرخ 960 فریم در ثانیه بوده که در کنار فوکوس خودکار دقیق در عکاسی و ضبط ویدیو، و همچنین لرزشگیر بسیار خوب برای فیلمبرداری، مجموعاً عملکرد مناسبی را ارائه خواهد کرد.

گفتنی است وبسایت DxOMark اخیراً تغییراتی در سیستم امتیازدهی خود به وجود آورده که باعث شده رتبه بندی های قبلی نیز تا حدودی تغییر کنند.

نظرات ۲۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.