چوب حراج بر تأمین کننده قبلی GPU برای اپل

چوب حراج بر تأمین کننده قبلی GPU برای اپل

کمپانی اپل به عنوان یکی از بزرگترین فعالان صنعت موبایل، تأمین کنندگان بسیاری دارد که برخی از آنها به تأمین قطعات مورد نیاز شرکت مذکور وابسته بوده و در صورت قطع همکاری، عملاً به نابودی کشیده خواهند شد.

یکی از این موارد کمپانی بریتانیایی «Imagination Technologies» است که تا سال گذشته، تأمین کننده واحدهای پردازش گرافیک (GPU) مورد نیاز آیفون تحت برند «PowerVR» بود که با معرفی چیپست A11 و طراحی پردازنده گرافیکی به صورت خانگی توسط شرکت ساکن کوپرتینو، یکی از مشتریان اصلی خود را از دست داد.

پایان همکاری با اپل موجب افت ۷۰ درصدی ارزش Imagination Technologies شد

خبر پایان همکاری Imagination Technologies با اپل باعث شد ارزش شرکت مذکور ۷۰ درصد افت کند و صاحبان کمپانی، به فکر فروش آن بیافتند. در این میان شرکت سرمایه گذاری «Canyon Bridge Capital Partners» که توسط چینی ها تأمین می شود، پیشنهاد خرید کمپانی بریتانیایی را به مبلغ ۵۵۰ میلیون یورو مطرح کرده که به احتمال قوی موفق به انجام معامله خواهد شد.

لازم به ذکر است که شرکت سرمایه گذاری مورد اشاره پیش از این تلاش کرده بود کمپانی «Lattice» (تولید کننده چیپ های کامپیوتری) را خریداری کند که با حکم دونالد ترامپ و به دلیل مسائل امنیتی موفق به انجام آن نشد.

اما این بار نه تنها کمپانی مورد هدف CBCP آمریکایی نیست، بلکه شرکت مورد بحث وعده داده پس از خرید Imagination Technologies، هیچگونه تعدیل نیرویی انجام نخواهد داد و مقر اصلی شرکت نیز در جای خود باقی می ماند که در مجموع، شانس آن را برای انجام خرید افزایش می دهد.

نظرات ۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato