مدیرعامل JPMorgan: پول های مجازی غیرقانونی خواهند شد

مدیرعامل JPMorgan: پول های مجازی غیرقانونی خواهند شد

جیمی دیمون مدیر ارشد اجرایی موسسه مالی JPMorgan  به تازگی اظهارات جدیدی را در رابطه با بیتکوین و پول های مجازی دیگر مطرح کرده و هشدار داده که اگر رشد این پول ها به روند کنونی شان ادامه دهند دولت ها به کار آنها پایان خواهند داد.

دیمون در جریان مصاحبه ای که اخیرا با CNBC داشته گفته است:

فعلا این پول ها برای افراد تازگی دارند و مردم فکر می کنند که مشکلی ندارند اما هرچه رشد بیشتری را تجربه می کنند، احتمال آنکه دولت ها به مخالفت با آنها برخیزند نیز بیشتر می شود.

دیمون ابراز نگرانی کرده که به لطف فعالیت بیت کوین، اتریوم (رقیب بیت کوین) و دیگر شرکت های ارائه دهنده، این پول ها بیش از اندازه فراگیر شوند و در این باره گفته: در واقع این پول ها از هیچ، درآمدزایی می کنند و به نظرم هیچ ارزشی ندارند.

این پول ها از هیچ، درآمدزایی می کنند و به نظرم هیچ ارزشی ندارند

به همین خاطر نیز او هشدار داده که دولت ها عاقبت پول های مجازی را حذف می کنند و با تدابیری نظیر زندان، افرادی که اقدام به خرید و فروش آنها می کنند را تهدید خواهند نمود و در نهایت باعث شکل گیری بازار سیاه برای آنها می شوند.

اوایل این ماه نیز دیمون، پول های مجازی را «کلاهبرداری» خواند. گفتنی است یک روز پس از مطرح شدن این صحبت ها از جانب وی، ارزش هر بیت کوین از ۴۳۴۰ دلار به ۲۸۹۱ دلار افت پیدا کرد و البته از آن زمان پول مجازی یاد شده اندکی ارزش خود را باز یافت و به رقم ۳۶۵۰ دلار نزدیک شد. علیرغم تمامی این نوسانات قیمت اما باید اشاره کنیم که ارزش بیت کوین در یک سال اخیر رشدی معادل با ۲۶۴ درصد را تجربه کرده است.

جالب است بدانید شرکتی سوئدی به نام Blockswater که در همین زمینه فعالیت دارد اخیرا از دیمون به خاطر نشر اکاذیب در مورد بیتکوین شکایت کرده و مدعی شده که وی اطلاعات نادرستی را در این باره منتشر کرده است.

نظرات ۱۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato