5 روش ساده برای افزایش کارایی مغز

همه ما دوست داریم از حافظه قوی و حضور ذهن بالایی برخودار باشیم تا کوچکترین مطالب را به یاد سپرده و در کهنسالی نیز دچار آزایمر نشویم. همانطور که می دانید کارایی مغز مانند ماهیچه های بدن است و با روش های خاصی می توان آن را تقویت کرد.

در این مقاله «نیل پاویت» نویسنده معروف کتاب های موفقیت، 5 روش بسیار ساده را برای افزایش کارایی مغز بیان می کند.

1. بجای تایپ کردن با دست بنویسید

فراگیر شدن کامپیوتر و موبایل باعث شد اکثر افراد به جای دست نویس کردن مطالب آنها را تایپ کنند، اما تحقیقات جدید نشان داده یادداشت کردن مطالب با دست باعث بهبود عملکردهای مغزی می شود.

استفاده از کاغذ و خودکار مستلزم فعالیت چند بخش مختلف مغز است و از این طریق باعث کارآمدتر شدن آن می شود:

  • دیداری: دیدن آنچه که بر روی کاغذ در مقابل شما قرار دارد.
  • حرکتی: بهره گیری از مهارت های ظریف حرکتی برای آن که با قلم روی کاغذ بنویسید و با قرار دادن حرف ها کنار یکدیگر واژه بسازید.
  • شناختی: به یادآوردن شکل حرف ها به گونه متفاوتی از بازخورد از سوی مغز نیاز دارد.

2. سعی نکنید ایده های بی نقصی داشته باشید

برای داشتن یک ایده خوب باید تمام ایده های را که به ذهنتان رسیده در کنار هم قرار داده و آنها را با هم مقایسه کنید.

«جرج لوییس» متخصص بزرگ تبلیغات می گوید:

یک روز به کارکنان شرکت گفتم یک ساعت وقت دارید تا ایده ای فوق العاده برای یک پروژه خاص طراحی کنید. یک ساعت بعد به سراغ آنها رفتم و دیدم اکثرا هیچ ایده ای ندارند. این بار از آنها خواستم تا در یک ساعت بیست ایده معمولی را برای آن پروژه تهیه کنند و بعد از گذشت یک ساعت همه آنها بیست ایده آماده کرده بودند. 

3. مشکل را بیان کنید

بیان مشکل برای یک شخص حقیقی یا خیالی باعث می شود ذهنتان را به سازماندهی اطلاعات مرتبط به آن مجبور کرده و بخش های بیشتری از ذهن را فعال کنید.

اگر فرض کنید شخصی که مساله را برای او بیان می کنید اطلاعات کمی در این باره دارد، ناخودآگاه درباره نکته اصلی و ماهیت مشکل فکر خواهید کرد. 

4. تمام جوانب را در نظر بگیرید

دوراندیشی پدرومادرها قبل از یک سفر از دوراندیشی مدیران برخی سازمان ها پیش از یک شروع یک پروژه بیشتر است.

اکثر پدر ومادر ها سوالاتی مانند اینکه اگر باران ببارد چه چیزی لازم داریم یا اگر کودکان آسیب ببینید به چیزی نیاز خواهیم داشت، را از خود پرسیده و اقدامات متناسب را انجام می دهند.

بنابرین همیشه سعی کنید بجای مثبت اندیشی صرف، به شکست هم فکر کنید. با درنظر گرفتن سناریوهای مختلف شکست و دلایل احتمالی می توانید آنها را رفع کنید.

5. از استرس برای افزایش کارایی استفاده کنید

برای اینکه استرس را به انرژی تبدیل کنید، به جای فکر کردن بیش از حد، به برنامه ریزی و انجام کارها بپردازید. اگر قرار است یک سخنرانی یا ارائه انجام دهید، بجای فکر کردن درباره آن، مطالب لازم را آماده کرده و تمرین کنید.

malltina

مطالب مرتبط

هفت استراتژی برای تصمیم گیری گروهی بهتر

شاید شما هم شنیده باشید که می‌گویند در تصمیم گیری، دو فکر بهتر از یک فکر است و سه فکر بهتر از دو فکر. برخی افراد همین ایده را در زندگی و کسب و کار خود در پیش می‌گیرند و عموما وقتی مشکلی پیش می‌آید سعی می‌کنند، مساله را با تفکر گروهی به سمت حل... ادامه مطلب

۳ نشانه اینکه متحمل فشار کاری بیش از حد هستید

حتی تا قبل از دوران کرونا هم برخی از ما ساعت‌های طولانی را مشغول کار بودیم اما پس از شروع بحران دورکاری با کمرنگ کردن مرز بین کار و زندگی شرایط را بدتر کرده است. شاید تصور کنید با کار کردن بیشتر و بیشتر می‌توانید بازدهی را افزایش دهید اما عدم استراحت کافی نه تنها... ادامه مطلب

۳ قدم برای تبدیل شدن به متخصص در هر زمینه‌ای از زبان منتور گوگل

شاید بسیاری از ما در زمینه کاری‌مان خودمان را متخصص بدانیم اما آیا واقعاً اینگونه است؟ متخصص بودن چه تعریفی دارد و باید چه شرایطی را برای کسب این عنوان طی کرد؟ «دیوید میتراف»، مشاور بازاریابی و منتور گوگل که دکترای روانشناسی هم دارد طی یک «تد تاک» جذاب به بررسی مسیری پرداخته که برای... ادامه مطلب

۶ باور مخرب که زندگی حرفه‌ای شما را نابود می‌کنند

یکی از نقاط تمایز انسان با دیگر موجودات توانایی «واگویه» یا گفتگوی درونی با خود است. این قابلیت مثل یک چاقوی دو لبه عمل کرده و می‌تواند شما را به موفقیت رسانده یا نابود کند. اگر این واگویه‌ها شکل منفی به خود بگیرند دائما جملاتی مثل  قبول نمی‌شوم، از پس آن برنمی‌آیم، از عهده من... ادامه مطلب

۵ راهکار علمی و ساده برای تقویت انگیزه در کار و زندگی

انگیزه شامل دو نوع درونی و بیرونی می‌شوند. انگیزش بیرونی همانطور که از نام آن پیداست تابع شرایط بیرونی بوده و ممکن است امکان دستیابی کامل به آن میسر نباشد اما انگیزش درونی یا خود انگیزشی می‌تواند مثل بلیط طلایی ما را به اهدافمان برساند.صد البته ترسیم و تعیین اهداف بسیار آسانتر از تلاش برای... ادامه مطلب

کدامیک برای استارتاپ‌ها بهتر است: انتخاب رهبر از درون تیم یا استخدام آن؟

یکی از مزایای راه‌اندازی استارتاپ این است که برای هدایت آن به یک عمر تجربه نیاز نیست اما در عین حال اگر از مشاوره یک رهبر مجرب هم بی‌نصیب باشد، ممکن است با تصمیمی اشتباه به نقطه پایان برسد. با توجه به این مساله ترجیح می‌دهید تیم رهبری را از افراد درون استارتاپ انتخاب کنید... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟