عربستان سعودی ممنوعیت رانندگی بانوان را لغو می کند

عربستان سعودی ممنوعیت رانندگی بانوان را لغو می کند

همانطور که در دیجیاتو خواندید، عربستان سعودی هفته گذشته از رفع ممنوعیت استفاده از اپلیکیشن های پیام رسان خبر داد و حالا این کشور در اقدام جدیدی، اعلام کرده بانوان عربستانی نیز (برای اولین بار پس از ۲۷ سال) می توانند گواهینامه رانندگی دریافت کنند.

البته سیاست جدید فوراً اجرایی نخواهد شد و به گفته دولت عربستان برای آموزش رانندگی به بانوان و همچنین آموزش نحوه تعامل با رانندگان زن به مردان، از تابستان سال آینده به مرحله اجرا می رسد.

جالب است بدانید که خبر مذکور طی رویدادی در شهر واشینگتون و توسط رسانه های دولتی عربستان سعودی اعلام شد که نشان می دهد این کشور، تصمیم دارد تصور کشورهای غربی از فضای داخلی خود را تغییر دهد.

ممنوعیت رانندگی بانوان در عربستان سال ۱۹۹۰ وضع شده بود

لازم به ذکر است که ممنوعیت رانندگی زنان در عربستان سعودی از سال ۱۹۹۰ میلادی و به دلیل فتوای یکی از مفتی های این کشور وضع شده که حق رانندگی در مرزهای عربستان و همچنین داشتن گواهینامه را از بانوان سلب می کند. قانون مورد بحث باعث شده بانوان عربستانی برای رفت و آمد به سرویس هایی مانند «Uber» و «Careem» (سرویس مشابه اوبر که در خاورمیانه فعالیت می کند) وابسته باشند که هزینه های زیادی را به آنها تحمیل می کند.

گفتنی است شرکت اوبر از قانون جدید برای آزادی رانندگی بانوان در عربستان حمایت کرده و اما اعلام نکرده که آیا این حمایت شامل استخدام رانندگان زن عربستانی در اوبر نیز خواهد شد یا خیر.

نظرات ۲۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato