قیمت آیفون 8 و 8 پلاس در بازار ایران کاهش یافت

با عرضه مدل‌های جدید آیفون، اشتیاق وصف ناپذیری در بین طرفدارن اپل برای خرید این محصولات بوجود می‌آید و واسطه‌ها از این شوق و نبود نمایندگان رسمی اپل در ایران سؤاستفاده کرده و قیمت‌های گزافی برای فروش این محصول ارائه می‌کنند.

اما همانطور که هفته پیش مسئولین اشاره کرده بودند، با گذشت یک هفته و رسیدن موبایل‌های غیرقاچاق توسط نمایندگان دارای مجوز، این قیمت‌ها کاهش فراوانی نموده است. البته عدم خلاقیت اپل در توسعه و طراحی آیفون‌هایی که جدیداً وارد کشورمان شده‌اند، یکی از دلایلی است که امسال شاهد کاهش زودهنگام قیمت آیفون در بازار ایران هستیم، چراکه به نظر می‌رسد خریداران ایرانی نیز مانند سایر خریداران جهانی استقبال سردی از طراحی تکراری آیفون داشته‌اند و در انتظار آیفون ۱۰ هستند.

در لیست زیر با اشاره به قیمت‌های رسمی ارائه شده توسط اپل به مقایسه آنها با نرخ میانگین قیمت فعلی بازار می‌پردازیم، لازم به ذکر است که میانگین ارائه شده از طریق تماس با فروشندگان مختلف شرح تهران جمع آوری و محاسبه شده است.

جالب است بدانید که هفته قبل آیفون ۸ پلاس با حافظه داخلی ۲۵۶ گیگابایتی، به قیمت ۶ میلیون تومان در بازار موجود بود و نسخه ۶۴ گیگابایتی این موبایل هم با مبلغی معادل ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسید.

از طرف دیگر نسخه ۲۵۶ گیگابایتی آیفون ۸، قیمتی برابر ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان داشت و نسخه ۶۴ گیگابایتی این تلفن همراه با قیمت ۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان در بازار به فروش می‌رفت.

همانطور که پیش‌تر گفتیم دست واسطه‌ها قیمت‌های متفاوتی با بازار جهانی برای ایرانیان در مورد محصولات اپل رقم می‌زند که امیدواریم با عملی شدن طرح رجیستری موبایل و همچنین اقدمات مثبت اخیر در آسان‌سازی روند واردات موبایل، این تفاوت ها روزبه‌روز کمتر شده و کاربران بتوانند با آسودگی خاطر بیشتری به خرید تلفن‌های همراه مورد نظر خود بپردازند.

آگهی استخدام

نظرات ۱۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟