«استارتاپ گوگل» نیامده، از دسترس کاربران ایرانی خارج شد

«استارتاپ گوگل» نیامده، از دسترس کاربران ایرانی خارج شد

هفته پیش گوگل سرویس جدیدی با نام استارتاپ گوگل را راه اندازی کرد که خدماتی تازه و نوین را به جامعه استارتاپی در سرتاسر دنیا ارائه می‌دهد، البته همه‌جا به جز ایران.

استارتاپ گوگل از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است. «ابزارها» که شامل زیرمجموعه‌هایی چون ساخت محصول، فروشگاه محصولات، آنالیز اجناس و امنیت و... می‌شود.

استارتاپ گوگل تنها پس از یک هفته فعالیت بر روی ایرانی‌ها مسدود شد
بخش «بهترین تمرین‌ها» قسمت دوم این خدمات محسوب شده که از کاربردی‌ترین قسمت‌های این سرویس جدید است. در این بخش شما با دریافت و آموزش مهارت هایی مانند تکمیل گروه، رهبری گروه، رشد، جذب سرمایه و…  به تقویت استارتاپ خود می‌پردازید. این بخش از خدمات جدید گوگل می‌تواند مشکل‌گشای استارتاپ‌های ایرانی باشد چرا که اکثر استارتاپ های داخلی مشکل تیم‌سازی و جذب سرمایه را دارند.

«انجمن» سومین قسمت از این سرویس جدید است که به نوعی متصل‌کننده استارتاپ‌ها و عوامل آن، توسط ایجاد رویدادها و جلسات مختلف به شمار می‌رود. بخش انجمن به نوعی شبیه یک انجمن اینترنتی مختص اعضای کسب‌وکارهاست.

بعد از گذشت یک هفته از فعالیت این سرویس، مرکز ملی فضای مجازی خبر از مسدود شدن آن برای کاربران داخل ایران می‌دهد:

«این اقدام در ادامه سیاست‌های قبلی آنهاست که دسترسی ایران را به خدمات ارائه شده در حوزه کسب و کارها بطور ۱۰۰ درصدی مسدود کرده اند.»

این شرکت از اواخر سال ۲۰۱۰ حمایت از استارت آپ های کوچک را آغاز کرد و تا کنون توانسته بیش از ۳۸ هزار شغل ایجاد کند. مردم ایران نیز دو سه سالی می‌شود که با وجود همه این محرومیت‌ها پا به عرصه کسب‌وکارهای نوین گذاشتند و نمونه‌های موفقی را در داخل کشور طراحی و اجرا کردند.

گوگل از این سرویس برای تبلیغات خود و دیگر استارتاپ‌ها استفاده می‌کند و فرصتی ناب را برای کاربران خود پدیدآورده است. فرصتی که متاسفانه در راستای سیاست‌های غلط، از دسترس ایرانی‌ها خارج شده است.

نظرات ۹
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato