ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

شبیه سازی شهر مریخی در دبی
علمی

برنامه اماراتی ها برای شبیه سازی شهر مریخی در دبی

در آینده ای نه چندان دور ساکنان شهر بندری دبی در امارات متحده عربی خواهند توانست هر زمان که اراده کنند سوار بر تاکسی یا خودروی شخصی به یک شهر مریخی در وسط بیابان سفر ...

محمد مافی‌ها
نوشته شده توسط محمد مافی‌ها | ۷ مهر ۱۳۹۶ | ۱۱:۱۵

در آینده ای نه چندان دور ساکنان شهر بندری دبی در امارات متحده عربی خواهند توانست هر زمان که اراده کنند سوار بر تاکسی یا خودروی شخصی به یک شهر مریخی در وسط بیابان سفر کنند.

مقامات اماراتی به تازگی اعلام کرده اند که قصد دارند یک شهر مریخی را در فضایی به مساحت بیش از ۱۷۶ هزار متر مربع در دل صحرا احداث کنند. مجموعه ای از گنبدهای شفاف به هم متصل این «شهر علمی مریخ» (Mars Science City) را تشکیل خواهند داد. قرار است لابراتوارهای متعددی در زیر این گنبدها روی توسعه تکنولوژی های لازم برای فراهم آوری شرایط زندگی بشر بر سطح سیاره سرخ کار کنند.

طبق اعلام اماراتی ها سازه های مورد بحث به روش پرینت سه بعدی به تولید خواهند رسید. ضمن این که برای شبیه سازی بهتر شرایط محیطی سخت و خشن مریخ عایقکاری های لازم جهت ایزوله کردن محیط داخلی از نظر حرارت و تشعشات صورت خواهد گرفت.

این پروژه بیش از ۱۴۰ میلیون دلار هزینه خواهد داشت

تمرکز اصلی کاری شهر علمی مریخ در روی توسعه تکنولوژی هایی خواهد بود که انسان ساکن مریخ برای تامین آب، اکسیژن و انرژی به صورت مستقل به آنها نیاز دارد.

علاوه بر این قرار است در این مجموعه یک موزه نیز تمام دستاوردهای فضایی بشر تا به امروز را به نمایش بگذارد. دیوارهای این موزه به روش پرینت سه بعدی و از شن های صحرا ساخته خواهد شد.

در انتها نیز باید اشاره کرد که قرار است گروهی از افراد به مدت یک سال در این شهر مریخی شبیه سازی شده ساکن و شرایط ادامه حیات در نزدیک ترین سیاره به زمین را تجربه نمایند.

طبق اعلام دولت محلی این پروژه بیش از ۱۴۰ میلیون دلار هزینه خواهد داشت، اما هنوز زمان آغاز عملیات اجرایی و موعد پایان آن مشخص نشده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (11 مورد)
 • farhad2017
  farhad2017 | ۸ مهر ۱۳۹۶

  زکی!
  امارات داره شهر مریخی میسازه اونوقت ما هنوز نتونستیم پاساژ میدان شوش رو تکمیل کنیم!!

 • saeed
  saeed | ۸ مهر ۱۳۹۶

  ۱۴۰ میلیون دلار پولی نیست مقایسه کنید با اختلاس یک و هفت دهم میلیارد دلاری بابک زنجانی

 • ناصر
  ناصر | ۷ مهر ۱۳۹۶

  خودمون کردیم که لعنت بر خودمون باد

 • زیتانیکس
  زیتانیکس | ۷ مهر ۱۳۹۶

  بیاید یکم واقع بین باشیم
  انها کجا
  ما کجا
  نتیجه کشوری که به مردمش خدمت میکنه
  پیشرفت...

نمایش سایر نظرات و دیدگاه‌ها
مطالب پیشنهادی