افزایش قابل توجه درخواست نهادهای امنیتی آمریکا از اپل برای اطلاعات شخصی کاربران

افزایش قابل توجه درخواست نهادهای امنیتی آمریکا از اپل برای اطلاعات شخصی کاربران

اپل به تازگی نخستین گزارش شفاف سازی دوسالانه خود را منتشر کرده و می گوید در نیمه نخست سال جاری میلادی بیش از ۳۰ هزار درخواست مختلف را برای دسترسی به افزون بر ۲۳۰ هزار دستگاه دریافت نموده.

این درخواست ها از سوی نهادهای دولتی آمریکا در قالب نامه های امنیت ملی و تحت قانون FISA به دست شرکت های مختلف تکنولوژی می رسند. البته طبق قانون، شرکت ها نمی توانند محتوای دقیق درخواست ها را منتشر کنند و فقط مجاز به انتشار تعداد تقریبی آنها هستند.

درخواست های امنیت ملی از اپل نسبت به سال گذشته چهار برابر بیشتر شده است

در ارتباط با بحث امنیت ملی، تعداد درخواست ها از اپل در نیمه نخست سال ۲۰۱۷ در مقایسه با مدت مشابه سال قبل حدود ۴ برابر بیشتر شده است. این کمپانی در این بازه زمانی بین ۱۳۲۵۰ تا ۱۳۴۹۹ درخواست امنیت ملی از دولت آمریکا دریافت کرده که بین ۹۰۰۰ تا ۹۲۴۹ نفر از کاربران محصولات آنها را تحت تأثیر قرار داده است.

طبق اطلاعات موجود، روند درخواست های دولت آمریکا از شرکت های تکنولوژی روندی به شدت صعودی دارد و افزایش قابل توجهی را از سال ۲۰۱۴ تجربه کرده است. هنوز مشخص نیست چرا اپل چنین حجمی از تقاضاهای دولتی را تجربه می نماید.

دیگر شرکت ها از جمله فیسبوک، یاهو و مایکروسافت هنوز گزارش امسال را منتشر نکرده اند، اما گوگل در گزارش شفاف سازی اخیرش وضعیت مشابهی را توصیف می کند. آنها در نیمه نخست سال ۲۰۱۷ بین ۰ تا ۴۹۹ نامه امنیت ملی دریافت کرده اند که اطلاعات ۱۰۰۰ تا ۱۴۹۹ حساب کاربری را از آنها طلب می کند.

لازم به ذکر است درخواست های بین المللی از اپل نیز افزایش قابل توجهی داشته است. این شرکت در نیمه نخست سال جاری میلادی ۳۰۱۸۴ درخواست در رابطه با ۲۳۳۰۵۲ دستگاه مختلف را دریافت کرده که نسبت به نیمه دوم سال ۲۰۱۶ اندکی بیشتر شده. این درخواست ها عموماً از طرف نهادهای قانونی و به منظور پیدا کردن دستگاه های گم شده یا به سرقت رفته یا ردیابی کلاهبرداران بین المللی ارائه می شوند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato