دوبی ارز دیجیتالی رسمی خود به نام emCash را معرفی کرد

دوبی ارز دیجیتالی رسمی خود به نام emCash را معرفی کرد

دولت دوبی نخستین ارز دیجیتالی رسمی خود به نام emCash را بر پایه فناوری بلاکچین (blockchain) معرفی کرد که با همکاری شرکت های Emcredit و Object Tech وارد چرخه اقتصادی خواهد شد.

این ارز دیجیتالی رمزپایه، حاصل تلاش های این شهر پیشرفته در حوزه شتاب دهنده هاست و زیر چتر «شتاب دهنده های اقتصادی دوبی» قرار می گیرد. «علی ابراهیم» معاون اقتصادی این شهر می گوید:

ارز دیجیتال مزایای زیادی دارد، از جمله پردازش سریع، بهبود زمان تحویل، کاهش پیچیدگی و هزینه. این ارز می تواند شیوه زندگی و کسب و کار مردم را در دوبی متحول سازد و جهش بزرگی به سمت نوآوری های بیشتر باشد، ابداعاتی که کار و زندگی انسان را دگرگون می کنند.

مقامات دولتی می گویند emCash از جدیدترین فناوری بلاکچین بهره می گیرد و در قالب سیستم پرداخت پیشرفته ای به نام emWallet عمل می کند. Emcredit که مرجع خدمات اعتباری دوبی محسوب می شود، اعلام کرده emWallet از انواع تراکنش ها پشتیبانی خواهد کرد؛ از خرید قهوه و هزینه مدرسه کودکان تا پرداخت قبوض مصرف و انتقال پول به غیر.

پلتفرم یکپارچه و امن بلاکچین اقتصاد دوبی را متحول می کند

علاوه بر این، شهر دوبی به پلتفرم مشترکی تجهیز می گردد که به نهادهای دولتی اجازه می دهد از فناوری بلاکچین برای پروژه های مختلف خود استفاده کنند. همان طور که می دانید بلاکچین به عنوان پلتفرمی غیر متمرکز و ایمن برای تراکنش های مختلف، همواره مورد توجه آینده نگران و دوراندیشان قرار داشته است.

گفتنیست دوبی که «شهر آینده» نام گرفته، قصد دارد آینده اقتصادی اش را بر پایه پلتفرم بلاکچین بنا کند و ارائه ارز دیجیتالی emCash نخستین گام در این مسیر طولانی خواهد بود.

مطالب زیر را از دست ندهید:

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato