برنامه Japan Display برای کنار زدن سامسونگ در قرارداد تامین نمایشگرهای OLED آیفون

برنامه Japan Display برای کنار زدن سامسونگ در قرارداد تامین نمایشگرهای OLED آیفون

شاید کمی عجیب به نظر برسد، اما باید پذیرفت که برنده واقعی تولد موبایل آیفون X با نمایشگر OLED، رقیب دیرینه اپل، سامسونگ است. همین موفقیت چشمگیر سبب شده تا کمپانی Japan Display نیز با یک سرمایه گذاری ۹۰۰ میلیون دلاری چشم طمع خود را به قراردادهای میلیاردی تامین نمایشگرهای OLED برای محصولات بعدی اپل بدوزد.

درآمد سامسونگ از فروش آیفون X در حدود ۱۴ میلیارد دلار خواهد بود
طبق پیش بینی موسسه تحقیقاتی Counterpoint، در ۲۰ ماه اول عرضه آیفون ۱۰ اپل، شرکت کره ای می تواند درآمدی بالغ بر ۱۴.۳ میلیارد دلار را به جیب بزند. در واقع، درآمد ناشی از تامین نمایشگرهای مورد نیاز موبایل پرچمدار اپل برای سامسونگ، حتی از درآمد این شرکت بابت فروش ۲۰ ماهه نخست گلکسی S8 نیز فراتر خواهد رفت.

حتی اگر نتوان به این پیش بینی ها اعتماد کرد، باز هم کاملاً واضح است که تقاضا برای نمایشگرای OLED در یکی دو سال آینده به شکل دیوانه واری افزایش خواهد یافت.

ال جی هم برنامه های بلند مدت خود را تغییر داده و مبالغ نسبتاً هنگفتی را برای توسعه زیرساخت های خود جهت تولید نمایشگرهای OLED در ابعاد کوچک صرف کرده است. اما به نظر می رسد آنها در این بازار تنها نیستند و کنسرسیوم ژاپنی Japan Display نیز با دست پر به این رقابت وارد شده است.

طبق گزارش خبرگزاری رویترز، ژاپنی ها سرمایه ۹۰۰ میلیون دلاری خود را صرف تامین گواهی ها، توسعه تکنولوژی ها و گسترش تاسیسات تولید خود برای ورود کاملاً جدی به چرخه تامین نمایشگرهای OLED خواهند کرد.

تکنولوژی اختصاصی Japan Display یعنی JOLED همین حالا نیز سرمایه گذاران متعددی از جمله سونی و کانن را به سمت خود جلب کرده است. این تکنولوژی در صورت نهایی شدن می تواند هزینه های تولید چنین نمایشگرهایی را به شکل قابل ملاحظه ای کاهش دهد.

سامسونگ در حال حاضر با اختلاف زیاد بزرگترین تولید کننده صفحه های نمایش با تکنولوژی OLED در ابعاد کوچک در دنیاست و دیگر رقبا چون ال جی و Japan Display فاصله ای چند ساله تا رسیدن به آن دارند. با این وجود گسترش شتابان این بازار باعث خواهد شد که در نهایت محصولات هیچ شرکتی بدون مشتری باقی نماند.

نظرات ۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato