تاکسی پرنده ایرباس، در سال 2018 به صورت آزمایشی پرواز می کند

سال 2017 است و ماشین های پرنده، احتمالاً بزودی از راه می رسند؛ هرچند که احتمالاً به این زودی ها نمی توانیم سوار آنها شویم. کمپانی ایرباس اخیراً مدعی شده که مفهوم تاکسی پرنده اش همچنان در دست توسعه بوده و نخستین پرواز خود را تا پایان سال آتی میلادی به انجام خواهد رساند. اگرچه نخستین پرواز به صورت خودکار انجام می شود، اما کمپانی مورد اشاره برنامه دارد در وسایل نقلیه چهار نفره خود، از خلبان انسانی نیز استفاده کند؛ اما فعلاً همه برنامه ها حول خودران بودن ماشین های پرنده می چرخد.

تاکسی های خودران پرنده، از آگوست 2016 در دست کار بوده اند. اگرچه به نظر می رسد CityAirbus بالگردی چهار پره خواهد بود، اما هنوز امکان دارد که طراحی نهایی این وسیله نقلیه متفاوت باشد. CityAirbus بالگردی الکتریکی است که می تواند تا سقف چهار مسافر را در مناطق شهری جا به جا کند.

طراحی چهار پره سبب می شود این وسیله نویز بسیار کم و ابعاد کوچکی داشته باشد؛ ضمناً قابلیت تقسیم سفر میان مسافران، هزینه های CityAirbus را به اندازه تاکسی های معمولی کاهش می دهد.

البته این تنها ایرباس نیست که چنین اهدافی را دنبال می کند. اوبر هم رویدادهایی برای تاکسی های پرنده برگزار کرده و قصد دارد نخستین بالگرد خود را در سال 2020 آزمایش کند. این بالگرد، 18 پره خواهد داشت و قرار است توسط کمپانی آلمانی Volocopter ساخته شود. با توجه به این ها، به نظر می رسد که هنوز زمان زیادی باقی مانده تا مردم قادر به پرواز با اتومبیل های پرنده خود باشند و فعلاً باید به سفرهای هوایی که توسط شخصی دیگر (یا کامپیوتر) انجام می شوند بسنده کرد.

ویجیاتو

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟