رویای سفر فضایی ارزان با ارسال خاکستر اجساد به فضا محقق شد

رویای سفر فضایی ارزان با ارسال خاکستر اجساد به فضا محقق شد

برای افرادی که دوست دارند بدنشان پس از مرگ نیز از زمین فراتر رود، از یک ماه آینده امکان ارسال خاکستر اجساد به فضا با هزینه ۸۰۰ پوندی فراهم می شود.

قرار است ارسال خاکستر از طریق بالون هایی از جنس لاتکس و پر شده توسط گازی سبک تر از هوا صورت گیرد. این بالون ها توسط دکتر «کریس رُز» (Chris Rose) و دکتر «الکس بیکر» (Alex Baker)، دو نفر از فارغ التحصیلان دانشگاه شفیلد طراحی شده و می توانند به ارتفاع ۳۳ کیلومتری استراتوسفر زمین برسند. پس از رسیدن به این ارتفاع، بالون منفجر شده و خاکسترها را در فضا پخش می کند و سپس از طریق یک چتر، به آرامی به زمین باز می گردد.

تمامی فرآیند صعود، انفجار، پخش شدن باقی مانده اجساد و فرود بالون توسط چتر نجات، از طریق دوربین های با کیفیت ضبط شده و در نهایت تقدیم بازمانده گان متوفی می شود تا تسلی خاطری بر روح آنان باشد!

دکتر کریس رُز و دکتر الکس بیکر طراحان بالون در کنار فضانوردان مارک اسکات کلی

دکتر رُز» درباره این پروژه می گوید:

«بسیاری از افراد نسل اول علاقه مندان به فضا، هیچگاه به آرزوی سفر فضایی دست نیافته اند. خدمات ما به خانواده آنها این امکان را می دهد که فرصت دستیابی به آن رویا را پس از مرگ برای متوفی فراهم کنند. همه ما در اصل غبارهایی از فضا هستیم و این خدمت آغازی است برای پیشکش کردن وجود انسان ها به فضا».

لازم به ذکر است که پیش از این نیز در سال ۲۰۰۵ خاکستر «جیمز دوهان» (James Doohan) بازیگر فیلم «استار ترِک» توسط پرواز راکت فالکون ۹ اسپیس اکس به فضا برده شده بود.

ویجیاتو

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato