جدیدترین اخبار و مقالات دنیای بازی و سینما در ویجیاتو

ویژگی های محیط های کاری مناسب برای بانوان

امروزه شرکت های زیادی روی ایجاد محیط های کاری مناسب برای زنان تمرکز کرده و سعی می کنند فرصت رسیدن کارکنان زن به سمت های رده بالا را فراهم کنند.

موسسه «Fairygodboss» یک سایت کاریابی آمریکایی مخصوص زنان است. این سایت پس از بررسی محیط های کاری مختلف، فاکتورهای موثر در افزایش رضایت شغلی زنان را مشخص کرده که در ادامه چند مورد از آنها را بررسی می کنیم.  

1. انعطاف پذیری محیط کار

این سایت دریافته که 40 درصد زنان نمی توانند تعادل بین کار و زندگی را فدای کارشان کنند. بنابرین شرکت هایی که محیط و ساعات کاری انعطاف پذیری را در اختیار کارکنان قرار می دهند از شانس بیشتری در استخدام مدیران میانی زن برخودار هستند.

یکی از شرکت های موفق در این زمنیه «جنرال موتورز» است که امکان ارائه مرخصی و ساعات کاری منعطفی را در اختیار کارکنان زن قرار می دهد.

2. مدیران خوش رفتار

این موسسه دریافته که ویژگی های اخلاقی مدیران برای زنان مهم تر از عنوان شرکت است. وجود مدیرانی که تفاوت های احساسی و عاطفی جنس مخالف را درک کرده و وظایف متناسب با روحیه زنان را برعهده آنان بگذارند، در بازدهی کارکنان زن تاثیر زیادی دارد.

یکی از شرکت های موفق در این زمینه اپل است که فرصت های برابری را برای زنان فراهم می کند .

3. شرکت های دارای برنامه جانشین پروری

در برنامه های جانشین پرورری امکان تعیین زنان به عنوان مدیران آتی وجود دارد. این برنامه ها مراحل پیشرفت زنان و اهداف و انتظارتی را که می توانند داشته باشند، مشخص کرده و در افزایش انگیزه آنها نقش زیادی دارد.

کمپانی دل کارکنانی را که در دو بازه یک تا دو سال و سه تا پنج سال آینده می توانند سمت های رهبری را برعهده بگیرند مشخص می کند.

4. شرکت هایی که برای خانواده کارکنان ارزش قائل شوند

افزایش بیش از حد مسئولیت های مدیران میانی زن در شرکت می تواند روی روابط خانوادگی آنها تاثیر منفی بگذارد. توجه به نیازهای خانوادگی کارکنان، برای مثال اعطای مرخصی های با حقوق برای پدران و مادران می تواند در بهبود روحیه و در نتیجه افزایش بهره وری آنها تاثیر زیادی داشته باشد.

امروزه شرکت های بسیاری در محل کار، مکانی را به نگهداری از کودکان کارکنان اختصاص داده اند که از این میان می توان به «Patagonia» اشاره کرد.

5. ایجاد ارتباط بین مدیران زن

حضور همکاران زن در محیط های کاری می تواند باعث افزایش آرامش و اعتماد به نفس زنان شود. استفاده از برنامه های ایجاد ارتباط بین کارکنان زن و کلاس های آموزشی با حضور مدیران خانم  می تواند در افزایش روحیه و تجربه آنها تاثیر به سزایی داشته باشد.

گروه «Global Women» کمپانی پپسی بین کارکنان زن این کمپانی ارتباط برقرار کرده و آنها را به اشتراک تجارب و ایده ها تشویق می کند.

منبع:
Forbes
برچسب ها

مطالب مرتبط

۵ درس کارآفرینانه از نقش زاکربرگ در رشد فیسبوک

همین چند سال پیش اوضاع فیسبوک چندان خوب نبود. عرضه ی اولیه ی سهام این شرکت فاجعه بار بود و مشخص شد استراتژی آن در قبال موبایل نیز نابسامان است. جالب اینجاست که در آن دوران حرف و حدیث ها حاکی از مناسب نبودن زاکربرگ برای تصدی سمت مدیرعاملی این شرکت بود.البته بعدها مشخص شد... ادامه مطلب

نکاتی که حرفه شما را در معرض نابودی قرار می دهد

همواره موارد بسیاری هستند که ممکن است موقعیت شغلی یک کارمند را نابود کنند. در ادامه 9 نکته ای که می تواند منجر به از بین رفتن حرفه شما شود را بررسی می نماییم:هوش هیجانی پایینقطعاً اگر نتوانید در محیط کار، با دیگران ارتباط مناسب برقرار کنید، از کار خود اخراج می شوید. تحریک پذیری... ادامه مطلب

چرا و چگونه فروش B2B از هر زمان دیگری قابل پیش بینی تر می شود؟

دنیای فروش B2B یا کسب و کار به کسب و کار مدام در حال تغییر و تحول است. پیشرفت های تازه در حال تغییر این صحنه هستند و هر کسی که می خواهد در این فضا به موفقیتی برسد باید خود را با این تغییرات همگام کند. روند بزرگ حوزه ی بازاریابی B2B، «فروش پیش... ادامه مطلب

چرا صحبت کردن با خود اولین نشانه موفقیت و کامیابی است؟

«یوگن گمبل» شخصی است که اکثر زمان خود را به حرفه دندانپزشکی در لندن مشغول بود اما او سه سال پیش به ناگهان تصمیم گرفت تا به یک کارآفرین تبدیل شود ولی در این مسیر می بایست با یک مشکل بزرگ رو به رو می شد: او در زمینه تجارت و کسب و کار تجربه... ادامه مطلب

راهکار ایجاد انگیزه دائمی در کارکنان

نیروی انسانی موتور محرک سازمان ها است و با استفاده صحیح از این منبع ارزشمند می توان بازدهی سازمان را به مراتب افزایش داد. سوخت این موتور محرک چیزی جز افزایش انگیزه کارکنان نیست.برای مثال فرض کنید که فردی را برای مدیریت شبکه های اجتماعی استخدام می کنید. این کار کمی کسل کننده بوده و... ادامه مطلب

با کارمندان جوانِ بی حوصله چه باید کرد؟

تحقیقات نشان داده جوانان متولد هزاره جدید ( در رده سنی 21 تا 24 سال) تقریبا دو برابر بیشتر از بیبی بومرها در محل کار کسل و بی حوصله می شوند و جالب است بدانید که این نسل مسن تمام تلاش خود را در یادگیری فرایند کار با خیلی از نرم افزارهایی که برای یک جوان متولد قرن 21... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x