چگونه در اینستاگرام استوری های زیباتری داشته باشیم؟

همانطور که می دانید قابلیت استوری (Stories) اینستاگرام مدتی می شود به این اپلیکیشن اجتماعی راه پیدا کرده و روز به روز کاربران بیشتری را به سمت خود جذب می کند. در همین رابطه اینستاگرام همواره سعی کرده که طی هر به روز رسانی قابلیت های جدیدی را به بخش استوری ها اضافه نماید.

استوری اینستاگرام حالا به یک ترند جهانی تبدیل شده و روزانه بیش از 250 میلیون نفر از آن برای به اشتراک گذاری محتوای گوناگون استفاده می کنند. این در حالی است که بسیاری از کاربران هنوز شیوه های صحیح به اشتراک گذاری استوری های زیبا را نمی دانند. این جا هستیم تا به شما بگوییم چگونه استوری های زیباتری را در این شبکه اجتماعی به اشتراک بگذارید.

اگر از امکانات داخلی اینستاگرام صرف نظر کنیم، اپلیکیشن های فراوانی وجود دارند که به شما کمک می کنند استوری های زیباتری را با مخاطبین خود به اشتراک بگذارید. در ادامه مطلب قصد داریم برخی از این ابزار را به شما معرفی کنیم.

  • با استفاده از Hyperlapse به ویدیوهای خود سرعت ببخشید

درست است که یک استوری هزاران سخن  برای گفتن دارد، اما محددیت 15 ثانیه ای اینستاگرام برای استوری ها سبب شده تا به فکر استفاده از یک ابزار شخص ثالث بیفتیم. در رابطه با همین موضوع جهت افزایش سرعت ویدیوها اپ Microsoft Hyperlapse Mobile را برای ساخت ویدیوهای تایم لپس به شما توصیه می کنیم.

این اپلیکیشن از طریق ابزار دوربینش امکان ضبط مستقیم ویدیوها را مهیا می سازد اما با این حال توصیه می کنیم ویدیوها را با استفاده از اپ پیش فرض دستگاه خود ضبط کرده و سپس سرعت آن را با استفاده از Microsoft Hyperlapse Mobile افزایش دهید. استفاده از ابزار مذکور نیز بسیار راحت است و نتایج لذت بخشی را در اختیار شما می گذارد.

  • با استفاده از Drool استوری های خود را جذاب تر کنید

برای جذاب تر کردن استوری ها، Drool یکی از اپ های بسیار جالبی است که می شناسیم. ابزار مذکور این امکان را در اختیار شما می گذارد تا به تصاویر ثبت شده اموجی، استیکر و فیلترهای گوناگون اضافه کنید و بدین سبب موجب جذاب تر شدن استوری های خود شوید.

تنها کاری که که باید انجام دهید ایجاد طرح های خلاقانه روی تصویر مورد نظر خود با استفاده از ابزار موجود در Drool است. در پایان تصویر ایجاد شده را ذخیره کرده و آن را به عنوان استوری خود در اینستاگرام به اشتراک بگذارید.

  • با استفاده از NoCrop ابعاد تصاویر خود را مدیریت کنید

متأسفانه همانطور که می دانید اینستاگرام در بخش استوری ها تصاویر را به صورت افقی برش می زند. این امر می تواند زیبایی تصاویر را به طور کامل خراب کند و به اشتراک گذاری آن ها را نا ممکن سازد. به همین جهت ابزار NoCrop به شما کمک می کند تا با تنظیم ابعاد تصاویر، از کراپ شدن آن ها توسط بخش استوری اینستاگرام جلوگیری نمایید.

اپلیکیشن فوق نه تنها قادر است ابعاد تصاویر را تنظیم کند، بلکه می تواند زمان ثبت تصاویر را هم به روزرسانی کند. در نتیجه کاربران قادر هستند بدین وسیله از تصاویری که بیش از 24 ساعت از عمرشان می گذرد نیز در استوری هایشان استفاده کنند. NoCrop رایگان است و از یک رابط کاربری ساده و کارآمد بهره می برد.

  • با استفاده از InShot به تصاویر و ویدیوهای خود جلوه های جذاب ببخشید

InShot یکی از معروف ترین و محبوب ترین ویرایشگرهای عکس و ویدیو برای دو پلتفرم اندروید و iOS محسوب می شود. با استفاده از این اپلیکیشن می توانید همچون NoCrop مشکل تصاویر و ویدیوهای عمودی در استوری های اینستاگرام را به راحتی هر چه تمام تر با اضافه کردن یک کادر به بالا و پایین آن حل کنید.

علاوه بر این با استفاده از ابزار فوق می توانید فیلترها، استیکرهای مختلف و همچنین متون گوناگون را به تصاویر خود اضافه کنید و همچنین به سادگی هرچه تمام تر روی ویدیوهای خود موزیک بگذارید. در پایان و پس از ذخیره محتوای ایجاد شده می توانید آن را در اینستاگرام از طریق استوری به اشتراک بگذارید.

  • با استفاده از Adobe Spark Post ویدیوهای 4 ثانیه ای ایجاد کنید

قطعاً Adobe Spark Post یکی از جذاب ترین اپلیکیشن های کمپانی ادوبی است. با استفاده از این ابزار می توانید ویدیوهای 4 ثانیه ای زیبا درست کنید، المان های گوناگونی را به تصاویر خود اضافه و به واسطه آن محتوای مناسبی را جهت به اشتراک گذاری در استوری اینستاگرام ایجاد نمایید.

البته حواستان باشد که به هنگام ذخیره ابعاد Instagram Story را انتخاب کنید تا دیگر با برش های افقی و ناشیانه اپلیکیشن اینستاگرام در بخش استوری ها مواجه نشوید. خبر بد آن که Adobe Spark Post تنها برای سیستم عامل iOS منتشر شده و قعلاً کاربران این پلتفرم قادر به استفاده از آن هستند.

همانطور که گفتیم Adobe Spark Post یکی از بهترین و حرفه ای ترین اپلیکیشن ها برای ساخت استوری های زیبا به حساب می آید. این ابزار یک طرح گرافیکی را در اختیار شما می گذارد و اجازه می دهد تا در کمتر از 10 دقیقه استوری اینستاگرام مختص به خود را به زیباترین شکل ممکن ایجاد کنید.

چند ترفند اینستاگرام که شاید از آن ها خبر نداشته باشید

اینستاگرام برای به اشتراک گذاری استوری ها چند ویژگی مخفی هم دارد که شاید از آن ها خبر نداشته باشید. به عنوان مثال با مراجعه به بخش تنظیمات استوری اینستاگرام، با فشردن آیکن Aa یا مداد و پس از آن نگه داشتن انگشت روی رنگ ها قادر هستید به طیف رنگی گسترده تری از حالت پیش فرض دسترسی داشته باشید.

در رابطه با همین موضوع اگر قصد به اشتراک گذاری یک متن را از طریق استوری اینستاگرام دارید و می خواهید به یک صفحه ساده برای انجام این کار دسترسی داشته باشید کافیست با دوربین تان یک عکس ساده بگیرید. سپس آیکن مداد شکل را بفشارید تا پالت رنگ در اختیارتان قرار بگیرد.

اینستاگرام برای به اشتراک گذاری استوری های زیباتر برخی ویژگی های مخفی را در نظر گرفته است.

حالا رنگ مورد نظرتان را برای تصویر پس زمینه انتخاب کنید و پس از آن دست خود را روی صفحه برای 3 ثانیه نگه دارید. علاوه بر این، می توانید همین کار را با ابزار chisel-tip pen نیز انجام دهید تا یک تصویر پس زمینه نیمه شفاف داشته باشید.

از این قابلیت می توان استفاده های مختلفی کرد. به عنوان مثال تصویر دلخواه خود را ثبت کنید،  آیکن مداد شکل را بفشارید تا پالت رنگ در اختیارتان قرار بگیرد، رنگ مورد نظرتان را برای تصویر پس زمینه انتخاب کنید و پس از آن دست خود را روی صفحه برای 3 ثانیه نگه دارید.

پس از انجام این کار با استفاده از ابزار Eraser Brush که کار همان پاک کن را برای شما انجام می دهد مشغول شوید به ایجاد طرح های خلاقانه بپردازید. ساخت استوری های جذاب و شگفت انگیز بدین طریق کاملاً به ذوق و هنر شما بستگی دارد.

همانطور که می دانید جهت اضافه کردن موزیک به ویدیوها ابزار زیادی وجود دارد؛ اما آیا واقعاً دانلود این ابزار و صرف زمان برای انجام این کار به صرفه است؟ اگر از ما بپرسید می گوییم نه، چرا که اینستاگرام خود قابلیت انجام این کار را در اختیار شما قرار داده است.

استفاده از استیکرهای مختلفی که اینستاگرام در اختیارتان قرار داده سبب می شود تا به جذابیت استوری های خود بیافزایید.

برای انجام این کار به وسیله اینستاگرام کافیست ابتدا آهنگ دلخواه تان را پخش و در همین حین، ضبط ویدیو از طریق ابزار استوری اینستاگرام را آغاز نمایید. با سوایپ کردن انگشت خود به سمت بالا به هنگام ضبط نیز امکان زوم کردن برایتان فراهم می شود.

همچنین استفاده از استیکرهای مختلفی که اینستاگرام در اختیارتان قرار داده سبب می شود تا به جذابیت استوری های خود بیافزایید. در همین رابطه می توانید از سلفی خود به عنوان استیکر استفاده نمایید. برای این کار بعد از گرفتن عکس یا ویدیو، آیکن چهره خندان در گوشه بالا و سمت راست صفحه را بفشارید.

حالا در صفحه باز شده و زیر استیکر Location می توانید با انتخاب آیکن دوربین، از خودتان یک سلفی گرفته و به هر قسمت از عکس یا ویدیو که می خواهید اضافه کنید.

اینستاگرام حالا بیش از 800 میلیون کاربر فعال ماهانه دارد که بیش از 250 میلیون نفر از آن ها از قابلیت استوری اینستاگرام استفاده می کنند. استوری اینستاگرام را می توان یک کپی تر و تمیز از اپ اسنپ چت به حساب آورد. با این حال اقدام فیسبوک جهت اضافه کردن این ویژگی به اپ خود موفقیت آمیز بود و توانست رشد کاربران اسنپ چت را با کاهش مواجه کند.

حالا کاربران گوناگونی از استوری اینستاگرام استفاده می کنند؛ از کاربران معمولی گرفته تا بندهای موسیقی و شرکت های تجاری. کاربران می توانند تصاویر و ویدیوهای خود را به صورت استوری به اشتراک بگذارند، ویدیوهای معکوس ایجاد کنند و حتی اقدام به برپایی استوری های زنده کنند.

بارها در مورد اینستاگرام صحبت کرده ایم و طی مطلبی آموزش صفر تا صد آن را در اختیار شما گذاشته ایم. نظر شما در مورد استوری های اینستاگرام چیست؟ چه راه کارهایی جهت به اشتراک گذاری هر چه جذاب تر استوری ها می شناسید؟ تجربیات خود را در این خصوص با ما در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

مطالب مرتبط

چگونه رمز عبور های ذخیره شده در گوگل کروم را مشاهده کنیم؟

ذخیره کردن رمز‌های عبور در گوگل کروم عملی است که اکثر ما انجام می‌دهیم. موضوعی که شاید از لحاظ امنیتی خیلی درست نباشد. به هر ترتیب یک هکر با دستیابی به حساب کاربری گوگل شما می‌توانید به مشاهده رمز عبور ذخیره شده در حسابتان بپردازد.در این مطلب قصد داریم به بررسی چگونگی مشاهده رمز‌های عبور... ادامه مطلب

با این ۳ روش برای بازیابی تصاویر حذف شده از دستگاه های اندرویدی آشنا شوید

ممکن است به اشتباه یا به طور اتفاقی تصویری بسیار دوست داشتنی را از گوشی یا تبلت خود حذف کرده باشید. یا بدتر از آن، ممکن است دستگاهتان دچار مشکل شده باشد و بخواهید برخی از تصاویر ذخیره شده در آن را به نحوی بازیابی کنید. حالا باید تمامی تصاویر حذف شده را برگردانید. در... ادامه مطلب

چرا اینستاگرام اپ مخصوص آیپد ندارد؟

اخیرا کاربری از مدیرعامل اینستاگرام پرسیده چرا با وجود این که دو ماه هم از سال ۲۰۲۰ می‌گذرد، هنوز برنامه اختصاصی برای آیپد توسعه داده نشده است. سوال این کاربر ذهن بسیاری دیگر را هم مشغول کرده بود، ولی اکنون می‌دانیم علت چیست: اولویت‌ها.آدام موسری (Adam Mosseri) مدیرعامل اینستاگرام در پاسخ به کاربر کنجکاو می‌گوید،... ادامه مطلب

چگونه گزینه Move to یا Copy to را به منوی ویندوز 10 اضافه کنیم؟

ویندوز 10 دارای عملکردی پنهان است که به شما اجازه می‌دهد با کلیک راست کردن روی یک فایل آن را به راحتی به مقصدی خاص در کامپیوتر خود انتقال دهید. در واقع باید با اعمال برخی تغییرات در رجیستری ویندوز ابتدا به شخصی سازی منو ویندوز بپردازید و سپس از آن برخوردار شوید.البته پیش از... ادامه مطلب

اینفلوئنسرهای اینستاگرامی؛ راهکار مایک بلومبرگ برای پیروزی در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا

براساس گزارش جدید نیویورک تایمز، مایک بلومبرگ میلیاردر مشهور آمریکایی و از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ در این کشور وارد همکاری با شرکتی به نام Meme 2020 شده تا رای دهندگان جوان را از طریق فضای مجازی با خود همراه کند.در بخشی از این کمپین تبلیغاتی، برخی اکانت های مشهور میم نظیر grapejuiceboys@ وtank.sinatra@ پیام های مستقیم ساختگی... ادامه مطلب

چگونه به اسلاید ها در پاورپوینت پاورقی اضافه کنیم؟

استفاده از پاورقی روشی بسیار مناسب برای ارائه منبع یا به طور کلی اطلاعات بیشتر راجع به یک گزاره در مطالب است. با اضافه کردن پاورقی بدون این که فضای زیادی از صفحه را بگیریم می‌توانیم اطلاعات مفیدی را در اختیار خوانندگان قرار دهیم.بسیاری از دانشجویان و اساتید و معلمان برای ارائه بهتر دروسشان از... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟