ناسا به دنبال تغییر DNA فضانوردان است

ناسا به دنبال تغییر DNA فضانوردان است

ناسا به دنبال تغییر DNA فضانوردان است

یکی از چالش های سفر به مریخ حفاظت از فضانوردان در برابر تشعشعات کیهانی است و حالا ناسا اعلام کرده که راه حل مناسب می تواند ایجاد تغییر در DNA فضانوردان باشد.

دکتر «داگلاس تریر» یکی از مقامات ارشد ناسا تاکید کرده که فضانوردان در معرض ذرات پرانرژی قرار دارند اما استفاده از داروهای تغییر DNA می تواند صدمات وارد شده به بدن آنها را درمان کند.یکی از روش هایی که در حال حاضر در مرحله آزمایش قرار دارد ترکیبی طبیعی موسوم به NMN است.

محققان پس از آزمایش این ماده روی موش ها دریافته اند که تاثیرات افزایش سن از قبیل کاهش قوای بینایی، کاهش تراکم استخوانی و ماهیچه ای، ضعیف شدن سیستم ایمنی از بین رفته و به نوعی این موش ها جوانتر شده اند. این محققان امیدوارند NMN روی فضانوردان نیز تاثیر مشابهی داشته و بتواند سیستم ایمنی بدن آنها را تقویت کند. با این حال دکتر تریر تاکید کرده که پیامدهای اخلاقی استفاده از این داروها باید بیشتر مورد مطالعه قرار بگیرد.

این روش بدون ایجاد دگرگونی اساسی در کدهای DNA و از طریق اصلاح اپی ژنیتیک روش خواندن ژن ها توسط بدن را تغییر می دهد.

این تکنیک اجازه افزایش حجم یک ساختار ژنتیکی و کاهش ساختار دیگری را به محققان می دهد که با استفاده از آن می توان از ابتلا به بیماری های مرتبط به قرار گرفتن در معرض تشعشعات از قبیل سرطان و زوال عقل جلوگیری کرد.

نظرات ۱۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل