جدیدترین اخبار و مقالات دنیای بازی و سینما در ویجیاتو

تونل ها در سوییس چگونه تمیز می شوند؟ [تماشا کنید]

همان طور که احتمالاً می دانید، رشته کوه آلپ بخش قابل توجهی از مساحت سوییس را در بر گرفته که باعث می شود تونل ها نقش مهمی را در سیستم حمل و نقل جاده ای این کشور ایفا کنند.

سوییسی ها در زمینه احداث و نگهداری تونل تخصص بالایی دارند

به همین خاطر سوییسی ها در زمینه حفر تونل به دانش و تجربه بسیار بالایی دست یافته اند و در کوهستان های سایر نقاط جهان نیز اقدام به احداث مسیر نموده اند. اما جالب است بدانید که این کشور تنها در زمینه حفر تونل تخصص ندارد، بلکه نگهداری از آنها نیز یکی از مواردی است که به خوبی در سوییس اجرا شده و الگویی برای سایر کشورهای جهان است.

در همین راستا شرکت سوییسی «Colas Suisse» با اتصال بازوهای رباتیک و سیستم های شوینده به کامیون ها، ابزار جالبی را طراحی کرده که می تواند تمام بخش های یک تونل را کاملاً تمیز کند.

نکته قابل توجه درباره کامیون های Colas کنترل جداگانه هر بازوی رباتیک توسط اپراتور است که با یک دستگاه ریموت انجام شده، و باعث می شود هیچ قسمتی از تونل از قلم نیافتد.

منبع:
Gizmodo
برچسب ها

مطالب مرتبط

ایلان ماسک یک قدم به توسعه شبکه زیرزمینی حمل و نقل در لس آنجلس نزدیک تر شد

اوایل اردیبهشت ماه امسال بود که نخستین ویدئوی منتشر شده از ایده تونل های زیرزمینی و حمل و نقل توسط ماژول های خودران را در دیجیاتو مشاهده کردید؛ طرح بلندپروازانه «ایلان ماسک» که برای حل مشکل ترافیک ابر شهرهای امروزی تعریف شده و «کمپانی حفاری» او حتی دستگاه حفر تونل مخصوص به خود را نیز... ادامه مطلب

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x