احتمالاً تولید آیفون X تا پایان ۲۰۱۷ کمتر از پیش بینی ها خواهد بود

احتمالاً تولید آیفون X تا پایان ۲۰۱۷ کمتر از پیش بینی ها خواهد بود

احتمالاً تولید آیفون X تا پایان ۲۰۱۷ کمتر از پیش بینی ها خواهد بود

آن طور که به نظر می رسد پیچیدگی های تولید سنسور تشخیص چهره سه بعدی آیفون X همچنان اپل و شرکای سخت افزاری اش را آزار می دهد و این مسئله منجر به کاهش تیراژ تولید این محصول نسبت به پیش بینی های قبلی شده است.

طبق یک بررسی، حدود ۹۰ درصد از سنسورهای Face ID تولیدی پس از سوار شدن روی آیفون ها نمی توانند عملکردی در حد استانداردهای اپل از خود نشان دهند و به ناچار کنار گذاشته می شوند.

یک منبع ناشناس از درون زنجیره تولید اپل مدعی شده که پروژکتور نقطه ای موجود در دوربین TrueDepth آیفون X مقصر اصلی این مشکل است. کارشناسان دیگری از جمله تحلیلگر موسسه مشاوره سرمایه گذاری «Yuanta» نیز این موضوع را تایید می کند.

این گزارش همچنین تاکید دارد که علی رغم تمام این مشکلات قرار است تولید انبوه آیفون X از میانه های ماه جاری میلادی آغاز شود و دو هفته بعد از آن عرضه موبایل مذکور در چین شروع می شود.

این مشکلات سبب خواهد شد که اپل بتواند تا قبل از کریسمس تنها موفق به تولید ۳۶ میلیون دستگاه از موبایل پرچمدار خود شود. این یعنی دست کم ۱۰ درصد افت نسبت به پیش بینی های اولیه.

طبق اعلام اپل، پیش فروش آیفون ۱۰ از روز ۲۷ اکتبر مصادف با ۵ آبان آغاز می شود. مدل ۶۴ گیگابایتی این موبایل ۹۹۹ و مدل ۲۵۶ گیگابایتی آن ۱۱۴۹ دلار قیمت خواهد داشت.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل