امارات متحده عربی نخستین «وزیر هوش مصنوعی» خود را منصوب کرد

امارات متحده عربی نخستین «وزیر هوش مصنوعی» خود را منصوب کرد

کشور امارات متحده عربی در حاشیه خلیج فارس چند سالی است که پیشرفت های قابل توجهی در زمینه های مختلف داشته و به تازگی در راستای سیاست های تحول گرایانه، نخستین «وزیر هوش مصنوعی» خود را در دولت منصوب کرده است.

اقدام مورد بحث پس از انتصاب جالب توجه «وزیر شادی» در زمستان سال 94، تازه ترین تصمیم آینده نگرانه امارات است که توسط «شیخ محمد بن راشد آل مکتوم» نخست وزیر امارات و حاکم دبی اتخاذ شده است. وی در توییتی اظهار داشته:

امروز انتصاب وزیر هوش مصنوعی را اعلام می کنیم. موج جهانی بعدی هوش مصنوعی است و ما می خواهیم امارات متحده عربی برای مواجهه با آن آماده باشد.

عمر سلطان العلما
عمر سلطان العلما وزیر هوش مصنوعی امارات تنها 27 سال سن دارد

جالب است بدانید که نخست وزیر امارات متحده عربی، «عمر سلطان العلما» 27 ساله را برای تصاحب سِمت جدید انتخاب کرده که پیش از این رئیس دپارتمان «استراتژی های آینده» امارات و عضو کمیته اجرایی اجلاس سران دولت های جهان «WGS» (از سال 2014) بوده است. لازم به اشاره است که اجلاس مذکور هر سال در امارات و با هدف تبادل تجربه و نوآوری در زمینه کشورداری بین دولت های مختلف جهان برگزار می شود.

ساره امینی

گفتنی است امارات متحده عربی پیرو برنامه ملی 100 ساله خود، خانم «ساره امیری» 30 ساله را که اصلیتی ایرانی دارد و پیش از این نقش های مهمی در شورای دانشمندان و همچنین تیم پروژه مریخ امارات داشته، به عنوان «وزیر علوم پیشرفته» خود منصوب کرده است.

نظرات ۱۹

امکان ارسال نظر برای این نوشته وجود ندارد.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato