کارشناسان: تا سال ۲۰۲۳ حدود ۱ میلیارد نفر کاربر شبکه 5G خواهند بود

کارشناسان: تا سال ۲۰۲۳ حدود ۱ میلیارد نفر کاربر شبکه 5G خواهند بود

موسسه تحقیقاتی «CCS Insight» پیش بینی کرده که تا سال ۲۰۲۳ بیش از ۱ میلیارد نفر در سرتاسر دنیا کاربر نسل پنجم شبکه های موبایل خواهند بود. آنها باور دارند رقم مذکور تنها دو سال بعد از آن تا ۲.۶ میلیارد نفر افزایش پیدا خواهد کرد.

کارشناسان معتقدند که توسعه فناوری ۵G تا سال ۲۰۲۰ تکمیل خواهد شد و از آن زمان به تدریج شاهد فراگیر شدن آن در نقاط مختلف دنیا خواهیم بود. CCS Insight پیش بینی کرده که بعد از آن تاریخ نیز رشد کاربران این فناوری با سرعت قابل توجهی ادامه پیدا می کند.

کارشناسان موسسه مذکور دلیل اصلی رشد سریع پوشش شبکه نسل پنجم بعد از سال ۲۰۲۳ را به فراگیر شدن آن در کشور چین به عنوان بزرگترین بازار موبایل های هوشمند نسبت می دهند. تصور بر این است که مقامات دولتی چین تمایل زیادی برای پیشگام کردن کشور خود در زمینه استفاده از فناوری ۵G داشته باشند. به طور حتم کشورهای ایالات متحده، ژاپن و کره جنوبی نیز در این زمینه جزو نخستین ها خواهند بود.

CCS Insight معتقد است که به دلیل وجود بسترهای لازم و تکنولوژی هایی که همین حالا در بسیاری از کشورها وجود دارد، شبکه ۵G سریع تر از تمام نسل های قبل شبکه های موبایل در سرتاسر دنیا گسترش خواهد یافت.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato