حذف نسخه 256 گیگابایتی آیفون 7، به منظور هدایت بازار به سوی آیفون 8

از زمان عرضه آیفون 7 (بررسی دیجیاتو) به بازار حدود 1 سال می گذرد، و علیرغم معرفی آیفون های 8 (بررسی دیجیاتو، بررسی ویدیویی دیجیاتو) و نیز مدل گران قیمت تر X، همچنان برخی از افراد مایل به خرید آیفون سال قبل هستند؛ ولی از بین گزینه هایی که پیشتر موجود بوده، در پی حذف نسخه 256 گیگابایتی نسخه های 7 و 7 پلاس، حالا انتخاب های خریداران محدود تر شده است.

تصویر قبلی که از موجود بودن نسخه 256 گیگابایت آیفون 7 پلاس حکایت داشت.
به تازگی نسخه 256 گیگابایت آیفون های 7 و 7 پلاس از سایت اپل حذف شده اند.

اخیراً بخش خدمات مشتریان اپل، رسماً تأیید کرده که آیفون های 7 و 7 پلاس، از این پس تنها در ظرفیت های حافظه داخلی 32 و 128 گیگابایت به فروش خواهند رفت. دلیل این تصمیم، فروش بیشتر آیفون 8 کوپرتینویی ها است و آنها قصد دارند تأثیر منفی فروش آیفون های 7 و 7 پلاس روی آیفون 8 را تا حد ممکن کاهش دهند.

گزارش ها حکایت از افزایش جستجوی کلمه «iPhone 7» نسبت به «iPhone 8» در هفته های اخیر دارند.

جالب تر اینکه بر اساس گزارش ها در هفته های اخیر، تعداد جستجوهای کلمه «iPhone 7» به مرور از «iPhone 8» نیز فراتر رفته؛ به همین دلیل به نظر می رسد تصمیم اخیر اپل به نفع این کمپانی باشد و به مرور برخی از کاربران را به سمت خرید تلفن های هوشمند امسال این شرکت سوق دهد.

Mobit

گفتنی است آیفون های 7 و 8 شباهت های ظاهری و سخت افزاری بسیاری دارند و یکی از عمده ترین تفاوت های آنها چیپست است؛ آیفون 8 از «بایونیک A11» بهره می برد؛ در حالی که در آیفون 7 چیپست ضعیف تر «A10 Fusion» تعبیه شده. لازم به ذکر است که قیمت آیفون 7 پلاس با حافظه 256 گیگابایتی نیز پیشتر 969 دلار بود که اخیراً به 869 دلار کاهش پیدا کرده بود. در حالی که این رقم برای نسخه با حافظه مشابه آیفون 8 پلاس، 949 دلار است.

با وجود اختلاف قیمت کم، به نظر می رسد هنوز خرید آیفون 8 برای بسیاری از کاربران قانع کننده نیست و نسخه سال قبل برای آنها ارجحیت دارد. از سوی دیگر همین تفاوت قیمت اندک، برای خرید اسمارت فون سال پیش نیز چندان منطقی به نظر نمی رسد.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟