کشف مشکل جدید در نمایشگر پیکسل 2 اکس ال؛ گوگل پاسخ می دهد

کشف مشکل جدید در نمایشگر پیکسل 2 اکس ال؛ گوگل پاسخ می دهد

اخیراً اعتراض های بسیاری از سوی کاربران موبایل پیکسل ۲ اکس ال در خصوص مشکلات نمایشگر از جمله بی روح بودن رنگ ها و عدم توازن در روشنایی پیکسل ها شنیده می شود و گویا معضلات این اسمارت فون تمامی ندارد؛ زیرا در آخرین گزارش ها، مشکل سوختن پیکسل ها نیز به آن ها اضافه شده. در راستای تمامی این اشکالات، به تازگی گوگل قول بررسی مشکلات را داده است.

موضوع سوختگی نمایشگر، که اولین بار توسط سایت Android Central مطرح شد، به این مسئله اشاره می کرد که پیکسل های نمایش دهنده کلید های مجازی پایین صفحه، در پس زمینه های خاکستری، ضعیف و مرده به نظر می رسیدند. اتفاق مذکور در موبایلی که تنها یک هفته از استفاده آن گذشته، مشاهده شده بود که زمان بسیار کوتاهی برای سوختن پیکسل در یک نمایشگر OLED است.

لازم به ذکر است که مشکلات قبلی از جمله بی روح بودن رنگ ها و عدم توازن روشنایی، ممکن است قابل حل باشد، در حالی که سوختگی پیکسل ها به سادگی و به صورت نرم افزاری قابل رفع نیست. سخنگوی گوگل در این باره گفته:

«نمایشگر پیکسل ۲ اکس ال از فناوری پیشرفته POLED بهره می برد و رزولوشن +QHD به همراه محدوده رنگی وسیع و کنتراست بالا را ارائه می دهد تا بتواند رنگ ها و رِندِرها را به زیبایی و نیز به صورت طبیعی نمایش دهد. ما تمام محصولاتمان را پیش از عرضه به بازار از نظر کیفی آزمایش می کنیم و همچنین در حال بررسی مشکل گزارش شده اخیر هستیم».

گفتنی است مشکل سوختگی پیکسل ها در نمایشگر های OLED اتفاق نادری نیست؛ ولی در صورت وقوع نیز معمولاً پس از چندین ماه یا حتی چندین سال استفاده پیش می آید.

در حال حاضر کاربران این تلفن هوشمند می توانند منتظر حل آن از سوی گوگل بمانند، یا از طریق گارانتی، موبایل خود را تعویض نمایند؛ البته با توجه به عدم فعالیت رسمی گوگل در کشورمان، بعید به نظر می رسد که امکان تعویض برای کاربران ایرانی به راحتی امکان پذیر باشد.

نظرات ۱۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato