رونمایی از فناوری وای فای جدید با سرعت 4.8 گیگابیت بر ثانیه در کره جنوبی

رونمایی از فناوری وای فای جدید با سرعت 4.8 گیگابیت بر ثانیه در کره جنوبی

در چند سال اخیر فناوری های ارتباطی شبکه های مخابراتی با سرعت بسیار بالایی رشد کرده اند؛ ولی در سوی مقابل، به نظر می رسید در تکنولوژی وای فای، پیشرفت ها به کندی صورت می گیرد. حالا شبکه وای-فای جدیدی توسط اپراتور مخابراتی معروف SK Telecom کره جنوبی، معرفی شده که قصد دارد توجه ها را مجدداً به سوی این فناوری شبکه بی سیم معطوف کند.

این شرکت کره ای، به تازگی در مقر تحقیق و توسعه خود در سئول، فناوری وای فای با سرعت ۴.۸ گیگابیت در ثانیه را به نمایش گذاشته است که از استاندارد ۸۰۲.۱۱X بهره می برد و پهنای باندی ۴ برابر ۸۰۲.۱۱n را فراهم می آورد.

بر اساس اظهارات مقامات SK Telecom، تجهیزات بهره مند از استاندارد ۸۰۲.۱۱X می توانند در محیط های با تعداد کاربران بالا نسبت به دستگاه های دارای استانداردهای پیشین، به صورت بهینه تر، کار کنند. لازم به ذکر است که فناوری مذکور، دقیقاً مشابه با استاندارد ۸۰۲.۱۱n با فرکانس های ۲.۴ و ۵ گیگاهرتز سازگار است.

این استاندارد همچنین از فناوری های زیر نیز پشتیبانی می کند:

  • «OFDMA» که امکان تخصیص زیر حامل های هر کانال به هر کاربر، به منظور استفاده بهینه تر تعداد بالای کاربران را فراهم می کند.
  • «multi-user MIMO» که قابلیت دسترسی چندگانه برای کاربران در یک منبع فرکانس – زمان را فراهم می کند.
  • «Dynamic Sensitivity Control» یا «کنترل حساسیت پویا»، به منظور بهبود کارکرد تجهیزات در محیط های بسیار پر جمعیت از جمله استادیوم ها

گفتنی است اولین بار در سال ۲۰۱۴، توسعه این فناوری مطرح شد و حالا قرار است تا انتهای سال جاری میلادی، به منظور استفاده در سطح سازمانی ارائه شود و در نهایت در اوایل سال ۲۰۱۸ نیز برای استفاده کاربران عادی، در تجهیزات مرتبط با شبکه از جمله اسمارت فون ها، به بازار عرضه گردد.

 

 

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato