کمپانی Parrot پهپادهایی را برای کمک به آتش نشانان و مزرعه داران عرضه کرد

کمپانی Parrot پهپادهایی را برای کمک به آتش نشانان و مزرعه داران عرضه کرد

شرکت «Parrot» که در زمینه تولید گجت تخصص دارد اخیرا پهپادهایی را برای کمک به آتش نشانان، امدادگران و کشاورزان تولید کرده است.

یکی از این پهپادها که «Bepop Pro-Thermal» نام دارد کوادکوپتری است که با شعاع پرواز ۲ کیلومتری توان ۲۵ دقیقه پرواز را دارد. مهم ترین قابلیت این پهپاد برخوردار بودن از یک دوربین تصویربرداری گرمایی در کنار دوربین معمولی است.

هدف کمپانی از تولید Bepop پیدا کردن منابع حرارت است که در هنگام وقوع فجایعی از قبیل زلزله در پیدا کردن افرادی که زیر آوار گیر کرده اند یا هنگام وقوع آتش سوزی در یافتن منبع اصلی آتش کاربرد دارد. علاوه بر این در پیداکردن منابع نشتی مایعات گرم نیز می توان از آن استفاده کرد.

مدل دوم که «Bluegrass» نام دارد توانایی پوشش مساحتی ۷۴ هکتاری را با ۲۵ دقیقه شارژ دارد. این پهپاد قابل برنامه ریزی از قابلیت پرواز سیستماتیک بر فراز مزرعه، ثبت و آپلود داده های مربوط به رشد گیاهان و وضعیت حیوانات اهلی برخوردار بوده و هدف از توسعه آن کمک به مزرعه داران است.

گفتنی است مدل اول با قیمت ۱۵۰۰ دلار و مدل دوم در ازای ۵۰۰۰ دلار در اختیار کاربران قرار می گیرد.

پهپادها قبلا تنها جنبه تفریحی و سرگرمی داشتند اما با افزایش کاربردهای آنها باید انتظار توسعه مدل های پیشرفته تر با قابلیت های بیشتر را داشته باشیم.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato