راهکارهای گرافیکی جدید ARM برای پشتیبانی از واقعیت افزوده و ویدیوهای 4K120

کمپانی انگلیسی ARM به تازگی از سه معماری جدید خود برای پردازش های گرافیکی در موبایل ها رونمایی کرد. این سه راهکار تازه قرار است عملکرد فوق العاده ای را در زمینه واقعیت مجازی و ویدیوهای HDR برای ابزارهای موبایل به ارمغان بیاورند.

این سه معاری جدید در قالب پردازشگر گرافیکی «Mali-D71»، چیپست «Assertive Display 5» و سامانه مدیریت حافظه «CoreLink MMU-600» ارائه شده اند. طبق ادعای کمپانی انگلیسی گجت های مجهز به پردازشگر گرافیکی Mali-D71 می توانند به راحتی تصاویری با فرمت 4K را در نرخ فریم ۱۲۰ به ثبت برسانند.

آگهی استخدام

در این پردازشگر نسبت به Mali-DP650 تا ۴ برابر تاخیر پردازش داده ها کاهش یافته است. این دستاورد را می بایست مدیون سامانه جدید مدیریت حافظه زیر سیستم آن دانست. ضمن این که مصرف انرژی پردازشگر مورد بحث نیز نسبت به نسل قبل تا ۳۰ درصد کاهش پیدا کرده است.

پردازنده Mali-D71 در کنار سیستم مدیریت حافظه CoreLink MMU-600 می تواند تاخیر در انتقال داده های تصویری را تا ۵۰ درصد کاهش و امنیت آنها را افزایش دهد.

در آخر نیز باید به چیپست «Assertive Display 5» اشاره کرد که می تواند وضوح و روشنی تصاویر با کیفیت 4K را در زیر نور آفتاب به شکل محسوسی افزایش دهد. ضمن این که به کمک آن محدوده رنگ نمایشگرهای پشتیبانی کننده نیز افزایش می یابد.

شرکت سازنده مدعیست که با کمک چیپ مذکور می تواند تصاویر با استاندارد HDR10 را حتی روی پنل های استاندارد SDR نیز به نمایش گذاشت. علاوه بر این طراحی آن به نحوی است که هیچ بار اضافه ای روی پردازنده مرکزی و رم اصلی وارد نخواهد آورد و از این طریق نیز به کاهش مصرف انرژی کمک می کند.

بعید است نخستین گجت های بهره مند از راهکارهای گرافیکی جدید ARM تا پیش از پایان سال جاری میلادی از راه برسند، ضمن این که هنوز مشخص نیست کدام کمپانی موبایل ساز برای اولین بار از این قابلیت ها در گجت های تولیدی خود بهره می گیرند.

آگهی استخدام

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟