با نصب اندروید 8.1 شاهد اسکرول نرم و روان تری در محیط سیستم عامل خواهید بود

همانطور که احتمالا در خبرها خوانده اید، نسخه پیش نمایش توسعه دهندگان اندروید 8.1 چند روزی هست که برای دیوایس های پیکسل و نکسوس گوگل منتشر شده و از جنبه های مختلف توانسته که عملکرد این سیستم عامل در تلفن های هوشمند را ارتقاء ببخشد.

اندروید 8.1 بیشتر از آنکه قابلیت های جدیدی به همراه داشته باشد، روی تغییرات زیر ساختی متمرکز شده تا بتواند تجربه بهتر و لذت بخش تری از کار در محیط اندروید را برای کاربران به ارمغان بیاورد. از جمله مهم ترین و محسوس ترین این تغییرات عملکرد بهتر و روان تر اسکرول در این سیستم عامل است که این موضوع را می توانید بلافاصله پس از نصب و اندکی کار در محیط سیستم عامل متوجه بشوید.

اگر چه گوگل در مورد تغییرات اخیر اسکرول در اندروید صحبتی به میان نیاورده، اما یکی از کاربران وبسایت ردیت معتقد است که غول موتورهای جستجو تغییراتی در موتور رندرینگ اندروید اعمال کرده که کاربر هنگام اسکرول شاهد هیچ گونه افت فریمی نباشد. احتمالا گوگل به لطف V-sync شرایطی فراهم کرده که بالا و پایین بردن صفحات در اندروید به نرم ترین و زیباترین شکل ممکن انجام بگیرد.

Mobit

البته به عقیده این کاربر، تثبیت سرعت فریم در اسکرول باعث شده که پاسخ دهی نمایشگر به لمس اندکی تأخیر داشته باشد، اما در مجموع نتیجه را مطلوب و رضایت بخش توصیف کرده است.

توجه داشته باشید که اندروید 8.1 فعلا در مرحله پیش نمایش به سر می برد و هنوز به پایداری کافی نرسیده، بنابراین توصیه می کنیم که تا انتشار نسخه نهایی سیستم عامل برای داشتن تجربه ای کامل و بی نقص از آن صبر کنید.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟