احضار ماریسا میر به کنگره آمریکا برای ادای توضیحات در خصوص هک گسترده یاهو

احضار ماریسا میر به کنگره آمریکا برای ادای توضیحات در خصوص هک گسترده یاهو

همان طور که قبلاً در دیجیاتو خواندید، در سال ۲۰۱۳ میلادی رخنه های امنیتی یاهو باعث شد اطلاعات بیش از ۳ میلیارد کاربر این کمپانی توسط هکرها به سرقت برود.

اتفاق مذکور باعث شد کنگره آمریکا کمیته ویژه ای را برای بررسی علل ماجرا و یافتن مقصر اصلی تشکیل دهد، و در تحقیقات خود از «ماریسا میر» مدیر عامل وقت یاهو بخواهد داوطلبانه برای پاسخگویی به برخی سؤالات در کنگره حاضر شود.

۱۰۰۰ دلار و یک سال حبس، جریمه بی توجهی به احضاریه خواهد بود

اما گویا خانم میر ۴۱ ساله هر بار به بهانه های مختلفی از حضور در کنگره و پاسخگویی به سؤالات سر باز زده که این امر در نهایت باعث شد نمایندگان در یک اقدام حقوقی، با ارسال احضاریه مدیر عامل سابق یاهو را مجبور به پاسخگویی کنند. نکته مهم اینکه در صورت بی توجهی میر به احضاریه، دادگاه می تواند او را به پرداخت جریمه ۱۰۰۰ دلاری و حبس تا یک سال در زندان فدرال محکوم کند.

لازم به ذکر است که پس از ابلاغ احضاریه، نماینده ماریسا میر از کنگره خواسته بود با صرف نظر از اقدام قانونی، به خانم میر اجازه دهد داوطلبانه پاسخگوی سؤالات باشد، که این درخواست از سوی نمایندگان رد شده و احضاریه مورد بحث همچنان اعتبار دارد.

گفتنی است عدم حضور داوطلبانه میر در وهله اول، باعث شده برخی از نمایندگان و تحلیلگران نسبت به مسئولیت پذیری وی درباره رخنه امنیتی یاهو دچار تردید شوند که این موضوع احتمالاً در قضاوت کنگره مؤثر خواهد بود.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato