اپل برای باز کردن قفل آیفون تیرانداز تگزاس، به FBI پیشنهاد همکاری داده است

اپل برای باز کردن قفل آیفون تیرانداز تگزاس، به FBI پیشنهاد همکاری داده است

بنابر کنفرانس خبری یکی از سخنگویان پلیس فدرال آمریکا، این سازمان هنوز نتوانسته به اطلاعات موبایل عامل تیراندازی تگزاس دست پیدا کند. اما ظاهراً کافی بوده FBI از اپل درخواست کمک کند؛ زیرا این کمپانی می گوید به محض برگزاری کنفرانس خبری مورد اشاره، با پلیس فدرال ارتباط برقرار نموده و وعده همکاری و تسریع واکنش خود به فرآیندهای قانونی را داده است.

اپل همچنین افزوده که به صورت روزانه مشغول همکاری با مجریان قانونی است و آموزش های خود را در اختیار هزاران مامور پلیس می گذارد تا با چگونگی کارکرد دیوایس هایش و نیز چگونگی درخواست سریع اطلاعات از این کمپانی آشنا شوند.

ساکنین کوپرتینو می گویند پلیس فدرال آمریکا هنوز برای دسترسی به اطلاعات آیفون تیرانداز تگزاس از آنها درخواست کمک نکرده است. این موضوع، گزارش پیشین رویترز را تایید می کند که گفته بود مقامات، فرصت ۴۸ ساعته خود برای باز کردن قفل دستگاه با اثر انگشت تیرانداز را از دست داده اند. اگر ضارب قابلیت تشخیص اثر انگشت را فعال کرده بود، اپل می توانست به به مقامات پلیس بگوید که ظرف ۴۸ ساعت و پیش از اتمام فرصت، قفل دستگاه را باز کنند.

اما حالا که ۴۸ ساعت گذشته است، پلیس فدرال آمریکا باید از طرق قانونی به محتویات موبایل دست پیدا کند و برای این کار، نیازمند فرمان دادگاه برای دسترسی به دیتای iCloud است. مشخص نیست که FBI حکم دادگاه را دریافت کرده یا خیر، اما بعد از چالش هایی که اپل در باز کردن قفل آیفون تیرانداز سن برناردینو به وجود آورد، احتمال دارد اصلاً به سراغ اپل نرود. در پرونده سن برناردینو، حتی دادگاه هم نتوانست اپل را به باز کردن قفل آیفونش مجبور کند و در نهایت، FBI مجبور به پرداخت پول کلانی برای خرید ابزار رمزگشایی یک کمپانی شخص ثالث شد.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato