اندروید 8.1 کاربران را برای مقابله با مشکل تخلیه باتری مجهز تر می کند

اندروید 8.1 کاربران را برای مقابله با مشکل تخلیه باتری مجهز تر می کند

چند بار تاکنون پیش آمده شارژ موبایل تان زودتر از چیزی که انتظار دارید به اتمام برسد؟ آن هم بدون اینکه حتی دلیلش را بدانید. گوگل با نسخه های مختلف اندروید همیشه سعی داشته تا با امکاناتی این مشکل را برطرف کند و حالا به نظر می رسد که در اندروید ۸.۱ کاربران به یک اسلحه دیگر برای مقابله با معضل باتری مجهز شده اند.

در اندروید ۸.۱ و بخش تنظیمات باتری، قسمت جدیدی با آیکون هشدار قرمز رنگ اضافه شده که به کاربران نشان می دهد کدام برنامه ها بیشترین استفاده از باتری را دارند. مثلا در تست های صورت گرفته برنامه های مکان یابی به خاطر آپدیت دائم موقعیت کاربر و اپ هایی که مانع به خواب رفتن عمیق تلفن می شوند در دسته برنامه های پر مصرف قرار گرفته اند.

نکته مثبت ویژگی جدید اندروید اوریو اینجاست که اگر روی پیغام هشدار کلیک کنید، سیستم عامل راهی برای حل مشکل به شما پیشنهاد می دهد. مثلا برای برنامه های موقعیت یاب، می توانید بخش لوکشین اپلیکیشن را خاموش کنید. شاید با این کار دیگر اپ کار نکند ولی حداقل خیال تان راحت است که موبایل برای مدت زمان بیشتری روشن می ماند.

بد نیست بدانید نسخه پیش نمایش اندروید ۸.۱ فعلا تنها برای موبایل های پیکسل و نکسوس عرضه شده و مشخص نیست چه زمانی بقیه اسمارت فون ها به جدیدترین ورژن از سیستم عامل اندروید مجهز می شوند.

ویجیاتو

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato