آیا South Park: Phone Destroyer بهترین رقیب کنونی کلش رویال است؟

South Park از معدود فیلم/سریال هایی بود که توانست در صنعت بازی های ویدیویی خوش بدرخشد و طبیعتا خبر ساخت نسخه موبایل این مجموعه آن هم با خالقین اصلی کارتون می توانست هر بازیکنی را به وجد بیاورد؛ شنیدن شوخی های همیشگی دنیای پارک جنوبی حالا روی اسمارت فون ها، چه کسی بدش می آید؟

هم اکنون فصل بیست و یکم کارتون South Park در حال پخش شدن است

اما Phone Destroyer تازه زمانی غوغایش را آغاز کرد که یکی از وب سایت های معروف حوزه بازی های موبایل در پیش نمایشی آن را «قاتل کلش رویال» خواند. کم کم بازیکن های بیشتری به سمت بازی جذب شدند و خیلی های دیگر هم که نمی توانستند ساخته یوبی سافت را انجام دهند، با دور زدن قوانین سعی کردند South Park را تجربه کنند.

Phone Destroyer به یکی از پر سر و صداترین اپلیکیشن امسال تبدیل شد و خیلی ها در انتظار عرضه جهانی آن نشستند. هفته گذشته، بالاخره کاربران توانستند کنترل شخصیت های دنیای پارک جنوبی را به دست گرفته و خودشان به فرضیه پیرامون Phone Destroyer پاسخ دهند؛ آیا بازی بهترین رقیب کنونی کلش رویال است؟

hamrah-mechanic

پیش از اینکه خود ما هم موضعمان نسبت به این سوال را مشخص کنیم، بیایید ابتدا نگاهی به ساخته جدید یوبی سافت روی تلفن های هوشمند بیاندازیم. Phone Destroyer روایت گر تقابل بین کابوی ها و سرخپوست ها هست. در واقع روزی بچه های دنیای South Park جمع می شوند و تصمیم می گیرند تا با هم بازی را انجام دهند.

South Park: Phone Destroyer عنوانی آنلاین بوده و برای تجربه آن نیازمند نرم افزار تغییر آی پی نیستید.

در این بین یکی از شخصیت های اصلی سریال یعنی Cartman در لباس کلانتر وارد شده و بازی «کابوها در برابر سرخپوست ها» را با یک بچه جدید که ایفای نقشش به عهده بازیکن است پیشنهاد می دهد. بنابراین حالا بچه ها در دو تیم در نقش های مختلف باید با یکدیگر مبارزه کنند.

مهمترین ویژگی دنیای پارک جنوبی از همان ابتدا در Phone Destroyer خودش را نشان دهد؛ شوخی ها واقعا عالی کار شده اند و با وجود حضور صداپیشگان حرفه ای به راحتی می توانند لبخند را به لبان بازیکن ها بنشانند. در واقع Phone Destroyer بیش از آنکه یک بازی باشید، شبیه به اپیزودی جدید از کارتون South Park به حساب می آید.

همه چیز به منبع اصلی وفادار است. از سبک گرافیکی بازی و تیکه های خنده دار کاراکترها به هم بگیرید تا داستانی که شاید ساده باشد ولی همچنان المان های دنیای South Park لا به لایش دیده می شود؛ انتخاب درجه سنی +17 و حضور خالق سریال در روند ساخت بازی باعث شده تا Phone Destroyer یکی از بهترین اقتباس ها از این کارتون باشد.

برای هر مسابقه می توانید از بین کارت هایتان، 12 عدد را انتخاب کنید.

سازنده از هر راهی سعی کرده تا بازیکن را بخنداند و در بیشتر وقت ها موفق می شود. به گونه ای که با وجود جذابیت های حالت چند نفره، اگر از ما بپرسید که بهترین قسمت Phone Destroyer کجاست بخش کمپین را نام خواهیم برد. سازنده با شخصیت های گوناگون و از همه مهم تر شوخی های زیبا جذابیت این قسمت را تا لحظه پایانی نگه دارد.

شوخی های فراوان مهمترین دلیل تجربه South Park: Phone Destroyer هستند

بازی نزدیک به 80 کاراکتر [در قالب کارت ها] داشته و هر کدام به چند کلاس مختلف تقسیم می شوند؛ بعضی ها نزدیک زن هستند، تعدادی تانک بوده و با دسته ای از آن ها می توانید از دور دشمنان را هدف قرار بدهید. کارت ها هم به خوبی بین تمام گروه ها پخش شده اند و از این لحاظ برای هیچکدام از کلاس ها کمبودی احساس نخواهید کرد.

وارد زمین مسابقه که شدید، در پایین صفحه یک نوار انرژی وجود دارد که با سرعت کمتری نسبت به کلش رویال پر شده و هر کارت نیز دارای انرژی مختص خودش است. بنابراین باید بدانید که هنگام نبرد و بسته به کارت های حریف از کدام شخصیت استفاده کنید.

اما برخلاف کلش رویال، زمین مبارزه از محیطی یک دست تشکیل شده و از لاین های مختلف خبری نیست. بنابراین شخصیت هایتان را می توانید هر جایی که خواستید [البته در زمین خودتان] بگذارید. جدا از اینکه بعضی از کاراکترا دارای قدرت های خاصی بوده و با پر شدن نوار قدرت شان قابلیت فعال سازی آن ها را دارید.

پیش از ورود به بازی باید شخصیت خود را بسازید. او در ادامه نیز قابل شخصی سازی شدن است.

در بخش PVP [بازیکن در برابر بازیکن] بازی به گیمرها سه دقیقه وقت داده و کسی که بتواند شخصیت اصلی حریف رو به رویی را بکشد نابود می شود. به عبارت دیگر کاراکتر اصلی هر بازیکن حکم همانند تاور نهایی بازی های مشابه را دارد و بنابراین وظیفه دارید تا آن را از بین ببرید.

در قسمت کمپین نیز مهمترین وظیفه تان کشتن کارت های حریف است. تنها با این تفاوت که دوربین ثابت نبوده و شخصیت اصلی همانند بازی های Side Scrolling به سمت جلو [شما کنترلی روی او یا بقیه کاراکترها ندارید] حرکت می کند.

یکی از بزرگترین نقطه ضعف های Phone Destroyer بعد از چند مبارزه خودش را نشان می دهد؛ نبردها استراتژی کافی را ندارند. یعنی پیروزی بیش از آنکه به مهارت های بازیکن در جایگذاری کارت ها و انتخاب آن ها در هنگام مبارزات وابسته باشد وابسته لول شخصیت ها است.

در لحظه نمی توانید از یک کارت دو بار استفاده کنید. باید دست نگه دارید شخصیتی که در زمین دارید بمیرد تا دوباره قابلیت استفاده از آن را در مبارزه پیدا نمایید.

البته اشتباه برداشت نکنید، همچنان استراتژی های نقش مهمی را ایفا می کنند ولی نباید انتظار عنوانی همانند کلش رویال را در این بخش داشته باشیم. بازی سر راست تر از ساخته سوپرسل بوده و بیشتر به بخش «فوتبال» این بازی شباهت دارد؛ شلوغ به همراه ریتم سریع که اگر حواس تان پرت شود ممکن است قافله را ببازید.

اهمیت کم استراتژی در مبارزات بزرگترین نقطه ضعف ساخته جدید یوبی سافت است

این مسئله هم بیشتر به خاطر تفاوت های کم بعضی شخصیت ها و یک دست بودن زمین است که البته با توجه به مکانیزم های گیم پلی می توان تا حدودی از آن چشم پوشی کرد. Phone Destroyer یک بازی سر راست تر بوده و نمی خواهد به اندازه کلش رویال یا بقیه بازی ها استراتژی محور باشد.

ولی تازه زمانی مشکلات این بخش بازی را میبینید که با پرداخت های درون برنامه ای عجیب آن آشنا می شوید. خود Phone Destroyer هم ابایی از اینکه پیرامون این قسمت شوخی کند ندارد اما مشکل اصلی پرداخت ها، بر هم زدن تعادل گیم پلی است.

بازی دارای سیستم Matchmaking مناسبی نبوده و امکان دارد بازیکنی با لول بالاترش به راحتی از پا درتان بیاورد. نکته منفی اینجاست که با توجه به گزارشات، بعضی کاربران اصلا نتوانستند بخش PVP را تجربه کنند. چون بازی نمی تواند حریف پیدا کند.

با وجود اینکه از عرضه بازی نزدیک به یک هفته می گذرد ولی بیش از یک میلیون نفر تاکنون این عنوان را دانلود کرده اند.

انگار مشکلات سرورهای بازی های اخیر یوبی سافت راه شان را به Phone Destroyer هم باز کرده اند و این مسئله در کنار باگ های موجود می تواند تاثیر منفی روی تجربه کاربر بگذارد. عجیب اینجاست که بازی چند ماه در مرحله بتا به سر می برد و تعدادی از این مشکلات در فاصله زمانی بین عرضه نسخه آزمایشی و ورژن نهایی می توانستند برطرف شوند.

با این تفاسیر، بیایید سوال تیتر را دوباره بپرسیم: آیا بازی بهترین رقیب کنونی کلش رویال است؟ نه، بازی اصلا رقیبی برای ساخته سوپرسل به حساب نمی آید. Phone Destroyer و کلش رویال هر دو یک راه متفاوت را طی کرده اند. اگر خواهان عنوانی استراتژی محورتر و در عین حال ساده هستید، کلش رویال همچنان در سبکش بهترین است.

اما در صورتی که بازی سر راست تری از از این سبک با چاشنی طنز و وجود یک بخش تک نفره جذاب می خواهید، Phone Destroyer یکی از بهترین عناوین کنونی بازار به حساب می آید. عنوانی که اگر تمام ویژگی های مثبتش را کنار بگذاریم و فقط شوخی هایش را نگه داریم، باز ارزش بازی کردن را دارد.

دانلود از اپ استور - دانلود از گوگل پلی - دانلود از وب سایت Revdl - دانلود از مارکت Apkpure

در بخش اپلیکیشن های دیجیاتو بخوانید:
بلیط هواپیما

مطالب مرتبط

توضیح بازار برای کاربران بازی‌های کلش آف کلنز و کلش رویال در پی توقف تمدید قرارداد سوپرسل

با پایان‌یافتن دوره‌ی قرارداد بازار با سوپرسل (توسعه‌دهنده‌ی بازی‌های کلش آف کلنز و کلش رویال)، این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرده است که در حال حاضر تصمیم ندارد قرارداد خود با بازار را تمدید کند. بر اساس این بیانیه «بازیکنان پس از ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۰ قادر به انجام خریدهای درون‌برنامه‌ای نخواهند بود و بازی‌ها پس... ادامه مطلب

سازنده کلش آو کلنز بدون عرضه یک بازی جدید، 810 میلیون دلار در سال 2017 سود کرد

کلش رویال و کلش آو کلنز دو قطب اصلی سودآوری بازی های موبایل هستند و سوپرسل، استودیو سازنده دو بازی، به لطف آن ها توانسته یک سال موفق دیگر را پشت سر بگذارد. با توجه به اطلاعات به دست آمده، در سال گذشته سوپرسل بدون عرضه یک بازی کامل توانست 2 میلیارد دلار درآمدزایی کند... ادامه مطلب

وداعی با بربرها؛ بهترین جایگزین های کلش رویال کدام هستند؟

بیایید یک راست برویم سر اصل مطلب؛ اصلا برای چه باید عنوانی را جایگزین کلش رویال کنیم؟ ساخته استودیوی سورپسل یکی از بهترین بازی های آنلاین تلفن های هوشمند بوده و با آپدیت جدید آن که شاهد رقابت های چهار نفره هستیم بازی توانسته رنگ و بویی متفاوت به خودش بگیرد.اما گاهی اوقات «سلیقه» به... ادامه مطلب

نسخه موبایل بازی تایتان فال منتشر شد

نزدیک به سه ماه پیش شرکت الکترونیک آرتز با همکاری کمپانی معروف Nexon نسخه موبایل بازی تایتان فال را تحت عنوان Titanfall: Assault معرفی کرد و حالا با توجه به اطلاعات به دست آمده، این اپلیکیشن منتشر شده و هم اکنون می توانید با دانلود آن طعم جنگ ربات های عظیم را روی تلفن های... ادامه مطلب

با بهترین ناشرین بازی های موبایل آشنا شوید [قسمت دوم و پایانی]

صحبت از موفقیت عناوین اسمارت فون ها بی فایده است. این صنعت حالا به جایگاهی رسیده که کمپانی های بزرگ هم برای کسب سود دست به ساخت اپلیکیشن های مختلف می زنند. صحبت های نینتندو را فراموش نموده اید؟ ژاپنی ها دورانی هیچگونه تمایلی به توسعه بازی های ویدیویی روی تلفن های هوشمند نداشتند اما... ادامه مطلب

رقابت مجازی؛ معرفی بهترین بازی های آنلاین موبایل برای فصل تابستان [قسمت اول]

تابستان فصل عجیبی برای بازیکن هاست. در این روزها عناوین بزرگی به انتشار نرسیده و بیشتر شرکت های معروف عرضه بازی های خود را به تاریخ دیگری موکول می کنند. طبیعتا چون سه ماه زمان کمی نیست و مدت ها برای رسیدنش چشم انتظار بوده ایم، نمی توانیم به همین راحتی از سرگرمی های مجازی بگذریم.بنابراین... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟