دولت آمریکا ادعای نقض حقوق یک پتنت از سوی اپل را بررسی می کند

دولت آمریکا ادعای نقض حقوق یک پتنت از سوی اپل را بررسی می کند

ماه گذشته بود که یک کمپانی فعال در حوزه نرم افزار به نام Aqua Connect و یکی از زیرمجموعه های آن، اپل را به نقض حقوق پتنت خود محکوم کردند. حالا کمیسیون مبادلات بین المللی ایالات متحده که یکی از رگولاتوری های فدرال این کشور به حساب می آید، مشغول بررسی موضوع است و در صورتی که اثبات شود محصولات اپل پتنتی را نقض کرده اند، کمیسیون مورد اشاره این قدرت را دارد تا واردات آنها را متوقف کند.

کمپانی Aqua Connect، تکنولوژی AirPlay اپل را هدف حمله خود قرار داده است؛ قابلیتی که امکان استریم صوت و تصویر را روی دیوایس های مختلف اپل فراهم می سازد. Aqua Connect نرم افزاری را می فروشد که دسترسی از راه دور به مک را مهیا می کند و به همین خاطر مدعی شده که اپل بعد از قطع همکاری خود با این شرکت در سال ۲۰۱۱، بدون خرید لایسنس به استفاده از تکنولوژی آنها پرداخته.

Aqua Connect می گوید که پیشتر «همکاری نزدیکی» با اپل در زمینه توسعه و فروش داشته اما این همکاری «بدون ارائه هیچ توضیحی» در اوایل سال ۲۰۱۱ متوقف شده است. ماه ها بعد، اپل سیستم عامل Lion خود را منتشر کرد که از ابزار داخلی به اشتراک گذاری تصویر بهره می برد. Aqua Connect می گوید آن قابلیت بر مبنای مالکیت معنوی اش توسعه یافته است.

کمپانی مورد اشاره برخی از ابزارهای دیگری اپل را نیز ناقض پتنت های خود می داند که از جمله آنها می توان به گزینه اسکرین میرور در AirPlay اشاره کرد. از آن جایی که این شکایت، پلتفرم اپل را در ابعاد گسترده تحت تاثیر قرار می دهد، کمیسیون مبادلات بین المللی آمریکا به بررسی محصولاتی نظیر کامپیوترهای مک، آیفون ها، آیپدها، آیپادها و اپل تی وی ها خواهد پرداخت.

در نهایت گفتنی است که اپل به عنوان یکی از ثروتمندترین و تاثیرگذارترین کمپانی های تکنولوژی، به شکایت نامه های مربوط به نقض پتنت عادت دارد و در اکثر مواقع، خطری جدی این کمپانی را تهدید نمی کند. با این حال، باید منتظر ماند و دید که تکلیف پرونده Aqua Connect چه می شود.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato