همه چیز درباره آیفون 13
برنامه آژانس فضایی امارات برای پرورش گوجه و توت فرنگی در مریخ

برنامه آژانس فضایی امارات برای پرورش گوجه و توت فرنگی در مریخ

چند سالی هست که آژانس های دولتی و کمپانی های خصوصی فضایی اهداف آینده خود را روی سیاره مریخ متمرکز ساخته اند. این برنامه ها علاوه بر ارسال انسان به این سیاره و ایجاد پایگاه در آن شامل دیگر پروژه های تحقیقاتی از جمله کاشت انواع گیاهان و میوه ها در خاک آن نیز می شود.

آژانس فضایی کشور امارات متحده عربی نیز به تازگی سرمایه ای ۵.۵ میلیارد دلاری را برای پروژه مریخ کنار گذاشته تا مقدمات حضور این کشور را در سیاره سرخ فراهم آورد. آنها همچنین قصد دارند در طی این برنامه شرایط برای کاشت برخی از محبوب ترین محصولات کشاورزی همچون توت فرنگی و گوجه فرنگی را در خاک همسایه زمین بررسی نمایند.

رشید الزاید به عنوان یکی از مقامات ارشد آژانس فضایی امارات در این باره می گوید: «شباهت های زیادی میان خاک مریخ و صحرا های زمین وجود دارد. حتی خاک و شمایل کلی زمین در امارات نیز با مریخ مشابهت دارد. ما علاوه بر گوجه و توت فرنگی روی رشد دادن چند نوع از کاهو و نژادهای دارای میوه درخت نخل بر سطح مریخ کار خواهیم کرد.»

برای نیل به این اهداف این کشور آسیای غربی در حال ساخت شهری تحقیقاتی با عنوان « Mars Science City» با مساحت تقریبی ۱۷۶ هزار متر مربع در نزدیکی بندر دوبی و در دل صحرا است. احداث این شهر آینده نگرانه حدود ۱۵۰ میلیون دلار هزینه در بر خواهد داشت و قرار است میزبان آزمایشگاه ها و مراکز تحقیقاتی متعدد برای پروژه مریخ امارات باشد.

نظرات ۱۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato