بررسی نسخه بتا Shadowgun Legends؛ سایه های جنگ

هر چه قدر سال گذشته توسعه دهندگان بازی های موبایل در زمینه ساخت عناوین تیراندازی اول شخص اسمارت فون ها کم کاری کردند امسال ورق کاملا برگشته است. ابتدا Guns of Boom را داشتیم که توانست استانداردهای جدیدی برای این سبک پیاده کند و در ادامه هم شاهد عرضه Modern Combat Versus بودیم.

عنوانی که شاید نسبت به گذشته مشکلات زیادی داشته باشد ولی نمی توان این مسئله را انکار کرد که بازی با وجود ضعف هایش، یکی از مفرح ترین و سرگرم کننده ترین عناوین امسال است. حالا هم نوبت به Shadowgun Legends رسیده تا بعد از انتظارات فراوان عرض اندام کرده و لیست پربار بازی های شوتر 2017 را تکمیل تر کند.

در بعضی قسمت ها باید با یک باس فایت قدرتمند مبارزه کنید. گستردگی دشمنان پایین بوده و تعدادی از آن ها استراتژی های کافی را ندارند.

چند روز پیش نسخه بتا بازی به صورت محدود برای منطقه هلند عرضه شد و برای مطلب پیش رو می خواهیم به مهمترین سوالی که بازیکن ها پیش از عرضه Shadowgun Legends داشتند جواب بدهیم؛ آیا ساخته جدید استودیوی Madfinger می تواند جانشین عنوان معروف دستینی باشد؟

از همان نمایش های اولیه مشخص بود که Shadowgun Legends با عناوین پیشینش فاصله زیادی دارد. در واقع برخلاف نسخه های قبلی که یک شوتر سوم شخص با المان های الهام گرفته از یکی از معروف ترین انحصاری های ایکس باکس یعنی Gears of War به حساب می آمدند، Legends بیشتر حکم دستینی اسمارت فون ها را داشت.

نمایی از بخش Hub؛ نبردها از نمای تک نفره دنبال می شوند ولی زمانی که در قسمت Hub هستید بازی سوم شخص است.

دوربین بازی از سوم شخص به اول شخص تغییر کرده بود و مبارزات هم با سرعت به مراتب بیشتری دنبال می شدند. جدا از اینکه سازنده با ترکیب سبک شوتر و ویژگی های عناوین MMO سعی داشت تا تجربه ای کاملا متفاوت با تمام چیزهایی که تاکنون در موبایل دیده ایم به وجود بیاورد.

با وجود ریسک زیاد Madfinger، در همان یک ساعت اولیه تجربه بتا Legends متوجه می شوید که تغییرات واقعا لذت بخش هستند. بازی مشکلات خودش را دارد اما همانند Modern Combat Versus [البته نکات منفی Legends کمتر هستند] نسخه بتا توانسته به خاطر گیم پلی جالب اش به لیست عناوین خوب و مشکل دار اسمارت فون ها راه یابد.

تنوع موجود در تجهیزات بازی از جمله نکات مثبت Legends به حساب می آید. بد نیست اضافه کنیم که سیستم پیدا کردن بازیکن در بخش دوئل دست کمی از فاجعه نداشته و همگی از لول شما معمولا بالاتر هستند.

فراموش نکنیم Legends فعلا در مرحله نسخه آزمایشی قرار داشته و مطمئنا بعضی مشکلاتش بعد از مدت ها رفع می شوند اما با این حال ساخته جدید استودیوی Madfinger ضعف هایی دارد که بعید است حتی فاصله زمانی چند ماهه بین ورژن بتا و نسخه نهایی بتواند آن ها را برطرف سازد.

بعد از اینکه وارد بازی شدید، ابتدا یک مرحله کوتاه را به اتمام رسانده و سپس باید شخصیت خود را بسازید. اینجاست که به Hub می روید. منطقه ای که بازیکن ها با یکدیگر در ارتباط بوده و آنجا می توانید کارهای مختلفی همانند گرفتن ماموریت، خرید اسلحه یا دوئل انجام بدهید.

طراحی مرحله ها در دو ساعت اولیه بخش تک نفره تعریف چندانی نداشته و خیلی ساده هستند. از طرفی سرعت حرکت گلوله های دشمت خیلی کم بوده و یادآور عناوین کلاسیکی همانند Serious Sam است.

حالت های گیم پلی بازی به چند دسته تقسیم می شوند. در بخش تک نفره، شما به واسطه صحبت با بعضی کاراکترها می توانید ماموریت هایی دریافت کرده و آن ها را انجام دهید. البته بخش مثبت Legends اینجاست که همانند دستینی قابلیت انجام این ماموریت ها به صورت دو نفره و با دوستان تان هم وجود دارد.

همچنین اگر خواستید توانایی های خود را به رخ بقیه بکشید، کافیست به بخش Wargames رفته و آنجا در دوئل یا رقابت های گروهی به مصاف بازیکن های دیگر بروید. بازی از دیدگاه حالت های گیم پلی چیزی کم نمی گذارد. یعنی وقتی که وارد جهان Legends شدید، می توانید انتظار ساعت ها گیم پلی سرگرم کننده و تکرار نشدنی را داشته باشید.

به غیر انیمیشن های تکراری و افت فریم، گرافیک مشکل دیگری ندارد؛ به جرئت Legends بهترین گرافیک را بین عناوین موبایل دارد. به زمین نگاه کنید.

اما ذات اعتیادآور بازی تازه زمانی خودش را نشان می دهد که با سیستم ارتقا کاراکترها آشنا شوید. در هنگام کشتن دشمنان اگر شانس با شما یار باشد آیتم های خوبی را پیدا خواهید کرد و در صورتی که آن ها را نیاز نداشتید، می توانید با رفتن به مغازه ها تجهیزات قدیمی را فروخته و زره، اسلحه یا اسکین های مختلف خریداری کنید.

در این بخش Legends تنوع خوبی دارد و وجود ده ها تجهیزات نظامی با کارایی های گوناگون خودشان از مهمترین عوامل برای ادامه تجربه بازی به حساب می آیند. حالا به این مسئله گستردگی حالت های گیم پلی که بالاتر گفتیم را اضافه کنید تا متوجه شوید چرا ساخته Madfinger را یکی از سرگرم کننده ترین های امسال خواندیم.

بازی آنلاین است اگر می خواهید آن را انجام دهید، باید نرم افزار تغییر آی پی خود را روی منطقه هلند بگذارید. خوشبختانه Legends به راحتی اجرا می شود و خبری از مشکلات عجیب بقیه عناوین سافت لانچ نیست.

البته Legends عنوان بی نقصی نیست و در صدر مشکلات آن شوتینگ بازی قرار دارد. ساخته Madfinger بعضی وقت ها تکلیفش با خودش مشخص نیست، نمی داند می خواهد به اندازه شوترهای امروزی سریع و پر برخورد باشد یا مشابه قسمت قبلی سنگین و کند. در واقع سازنده می خواسته تا عنوانش بین این دو سبک قرار بگیرد.

اما ساخته اش در برزخی گرفتار شده که موجب گشته تا Legends به بالانسی که توسعه دهنده انتظار داشته نرسد. یکی از مهمترین دلایل این اتفاق را باید فریم ریت نوسانی بنامیم که البته امیدواریم در آپدیت های بعدی توسعه این مشکل را رفع کند. چون حتی در کم ترین حالت گرافیکی نیز بازی از این نقطه ضعف بزرگ رنج می برد.

وجود بعضی مینی گیم ها بازی را جذاب تر کرده است. همچنین بعد از لول 5، می توانید توانایی های خاصی برای شخصیت تان انتخاب کنید.

از دیدگاه گرافیکی بگذارید خیال تان را راحت کنیم؛ تمام چیزهایی که تاکنون دیده اید را فراموش کنید. همانند قسمت های پیشین، سازنده این بار هم توانسته از لحاظ گرافیکی به دستاورد بزرگی برسد. فقط کافیست نگاهی به تکسچرهای زمین بیاندازید تا متوجه شوید که بازی در این بخش حتی از تعدادی عناوین کنسولی هم بهتر است.

Legends عنوانی خوب و سرگرم کننده اما با مشکلات خودش است. تغییرات بازی هم جواب داده اند و هم نقاط ضعف جدیدی را به وجود آورده اند. البته فعلا بازی در فاز بتا بوده و احتمالا بعضی مشکلات موجود در نسخه نهایی حذف شوند. در هر صورت برای داشتن یک تجربه مشابه از دستینی، عنوانی بهتر از Legends پیدا نخواهید کرد.

دانلود از گوگل پلی - دانلود از لینک کمکی

در بخش اپلیکیشن های دیجیاتو بخوانید:

مطالب مرتبط

نگاهی به سرویس جدید سگا برای تلفن های هوشمند؛ موفقیت یا شکست؟

این روزها تب و تاب عرضه بازی های کلاسیک روی تلفن های هوشمند خیلی بالا رفته است. بعد از انتشار بعضی از مهمترین عناوین قدیمی کمپانی معروف کپکام روی اسمارت فون ها و البته افتضاحی که مشکلات پورت این اپلیکیشن ها به وجود آوردند، حالا نوبت به سگا رسیده تا با سرویس جدیدش خاطرات بازیکن... ادامه مطلب

معرفی بازی Arrow.io؛ قویترین کماندار دنیا شوید

همانگونه که با معرفی Slither.io گفتیم، پس از محبوبیت Agar.io بعضی از توسعه دهندگان رو به ساخت عناوینی مشابه آوردند و جالب اینجاست همچنان از این حرکت دست نکشیده اند. بازی هایی که خیلی شبیه به هم هستند و معمولا باید با همان کلیشه های همیشگی سرگرم می شوید. اما دیشب عنوانی را تجربه کردیم که... ادامه مطلب

معرفی بازی Cristiano Ronaldo: Kick'n'Run؛ با رونالدو پا به توپ شوید

حدود چند روز پیش بود که کریستیانو رونالدو در مصاحبه ای با شک و تردید خود را بهترین بازیکن بیست سال اخیر فوتبال خواند. این که حرف او را قبول داشته باشید یا نه به خودتان بستگی دارد، اما حداقل می دانیم که کنترل این ستاره پرتغالی در عنوانی با محوریت فوتبال چه قدر لذت... ادامه مطلب

معرفی بازی Looty Dungeon؛ سیاه چاله های روشن

کافیست کارنامه Yodo1 Games را با بقیه استودیوها مقایسه کنید تا به هنر آن ها پی ببرید. این توسعه دهنده که با Crossy Road به محبوبیت رسید، امسال سه اپلیکیشن به انتشار رساند؛ بازی هایی که همگی تجربه ای متفاوت را به بازیکن ها هدیه می دهند. آن ها جای استفاده از کلیشه ها و... ادامه مطلب

به رنگ عاشقی: زیباترین بازی‌های موبایل که نباید از دست بدهید

بیایید با هم رو راست باشیم، تجربه بازی‌های ویدیویی برای خیلی ها آن جذابیت گذشته را ندارد. چند بار اتفاق افتاده هنگام تجربه یک بازی از خودتان بپرسید: «پس کی به اتمام می‌رسد؟.» دلیلش برای هر کسی می‌تواند متفاوت باشد، شاید بازی‌ها دیگر آن حس و حال گذشته را نداشته یا ما کمی علاقه خود... ادامه مطلب

معرفی بازی Math Riddles؛ جزو آن یک درصد باشید

دیده‌اید گاهی اوقات پست‌هایی در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شوند که زیر آن‌ها نوشته شده ۹۹ درصد مردم نمی‌توانند به این سوال جواب بدهند؟ اگرچه این آمار و ارقام صرفا برای بازاریابی و جذب مخاطب است ولی بعضی وقت‌ها فکر کردن به سوالات این پست‌ها و جواب دادن به آن‌ها لذت خاص خودش را... ادامه مطلب

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x