چرا قابلیت انیموجی راهش را به آیفون 8 و 8 پلاس باز نکرد؟

بررسی های اخیر آیفون X نشان می دهد که با پوشاندن دوربین TrueDepth، قابلیت انیموجی کماکان به کار خود ادامه می دهد و با این اتفاق، بسیاری به نتیجه رسیدند که این قابلیت می توانست راه خود را به آیفون 8 و 8 پلاس هم باز کند. حالا اپل به گمانه زنی ها پاسخ داده و می گوید که این مسئله حقیقت دارد، اما کیفیت نهایی آن چیزی نخواهد بود که توسعه دهندگان به دنبالش هستند.

آیفون 8 و 8 پلاس که به چیپست A11 Bionic مجهز شده اند و از پلتفرم ARKit پشتیبانی می کنند، به صورت تئوری قادر به ارائه قابلیت انیموجی هستند، اما دنبال کردن حرکات چهره به هیچ وجه به خروجی آیفون X با نقشه برداری عمقی چهره نزدیک نخواهد بود. و به همین خاطر است که اپل انیموجی را در آیفون 8 ارائه نکرده است، زیرا این پرچمدار نمی تواند دستاورد دوربین TrueDepth را تکرار کند.

برای آگاهی از اینکه تجربه انیموجی روی آیفون 8 چگونه خواهد بود، کافیست دوربین مادون قرمز آیفون X را بپوشانید تا انیموجی در شرایط کم نور از کار بیفتد. از طرف دیگر، نیازی به اشاره به الگوریتم های نقشه برداری عمقی نیست که می تواند کوچک ترین حرکات صورت را در قالب روباهی سخنگو ارائه دهد.

موبایلت

بنابراین پاسخ اپل این است که بله، انیموجی می تواند تنها به کمک دوربین سلفی آیفون 8 عمل کند، اما سطح جزییاتی که از چهره کاربر تقلید می شوند و عملکرد آن در شرایط مختلف نوری، با استانداردهای اپل سازگاری ندارد و به همین خاطر، انیموجی تنها در آیفون X قابل دسترسی است.

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟