توشیبا به دنبال سرمایه ای 5.3 میلیارد دلاری برای باقی ماندن در بورس توکیو

توشیبا به دنبال سرمایه ای 5.3 میلیارد دلاری برای باقی ماندن در بورس توکیو

به نظر می رسد کمپانی توشیبا به دنبال تزریق سرمایه ای چند میلیارد دلاری است تا بتواند کماکان در بورس توکیو باقی بماند. منابع نزدیک به این کمپانی به خبرگزاری رویترز گفته اند که توشیبا برای برگزاری جلسه هیئت مدیره برنامه ریزی کرده تا چراغ سبز آنها برای جذب سرمایه ۵.۳ میلیارد دلاری از شرکت های خارجی را دریافت کند. کمپانی ژاپنی می خواهد از ابقای خود به عنوان یک شرکت سهامی عام مطمئن شود؛ حتی اگر فروش احتمالی واحد چیپ هایش با موفقیت پیش نرود.

پس از ورشکستگی واحد هسته ای وستینگهاوس و رسوایی های مالی، توشیبا نیاز دارد تا پایان ماه مارس، ۷۵۰ میلیارد ین (یا ۶.۷ میلیارد دلار) درآمدزایی کند تا همچنان در بورس توکیو باقی بماند. این کمپانی ژاپنی با فروش واحد نیمه هادی NAND خود با قیمت ۱۸ میلیارد دلار موافقت کرده و برنامه دارد تا تجارت تلویزیون و سپس کامپیوترهای شخصی را نیز بفروشد تا پول نقد خود را افزایش دهد.

با ورشکستگی تجارت وستینگهاوس در اوایل ۲۰۱۷، توشیبا قادر به جبران ضررها نبود و وام های عقب افتاده، روی شانه های کمپانی سنگینی می گرد. رسوایی مالی سال ۲۰۱۵ که در آن مشخص شد توشیبا سود عملیاتی خود را تقریباً ۱.۲ میلیارد دلار بیشتر از رقم واقعی اعلام کرده و به استعفای مدیرعامل کمپانی انجامید نیز بر مشکلات دامن زدند.

در حالی که فروش واحد پرچمدار تولید چیپ، پول نقد به مراتب بیشتری از آن چه کمپانی به آن نیاز دارد تا برای دو سال پیاپی مجبور به اعلام ارزش دارایی منفی نشود را وارد جیب توشیبا می کند، موشکافی بیش از اندازه رگولاتوری های جهانی در قرارداد فروش این واحد ممکن است روند مبادلات را به تاخیر بیندازد و برای توشیبا دیر شود.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato