حقه کلاسیک ایلان ماسک برای تغییر جو علیه تسلا مدل 3

حقه کلاسیک ایلان ماسک برای تغییر جو علیه تسلا مدل 3

این یک حقه قدیمی با قابلیت اطمینان ۱۰۰ درصدی است که برای مراسم رونمایی خود همیشه یک سورپرایز کنار بگذارید تا ضعف های شما را بپوشاند.

ایلان ماسک با ادعای عجیب غریب در زمینه تولید انبوه ارزان ترین محصول این شرکت یعنی تسلا مدل ۳ سر و صدای بسیار زیادی به راه انداخته بود، اما در حقیقت تنها ۲۶۰ تسلا مدل ۳ در هفته تولید می شود و از عدد ادعایی ۵۰۰۰ دستگاهی ایلان ماسک خبری نیست.

این مسئله باعث رنجش بیش از پیش سهام داران این شرکت شده است و آن ها به شدت بر سر این مسئله که تسلا توانایی تولید یک خودرو به صورت انبوه را دارد در شک و تردید به سر می برند.

حال پاسخ شما به این حجمه عظیم از انتقاداتی که به سمت شرکت می آید چیست؟ رونمایی از دو مدل جدید که یکی از این دو از پیش برنامه ریزی نشده است می تواند به سرعت حجمه های منفی را به سمت مثبت بکشاند.

کامیون تسلا به خودی خود محصول قابل توجهی است. شاید از نظر ظاهری همانند مدل رودستر جلب توجه نکند اما با شتاب گیری از صفر تا ۹۶ کیلومتر بر ساعت ۵ ثانیه ای خود تبدیل به رقیب خودروهای سواری شده است.

تاخیر یک ماه در رونمایی از جدیدترین دست آورد تسلا، رفع منابع مورد نیاز برای تولید مدل ۳ عنوان شده بود. اما به نظر می رسد تسلا در حال آماده سازی کانسپت جدید دیگری به نام رودستر بوده است که به راحتی می تواند سوار بر موج رسانه ای شود و کاربران را تحت تاثیر قرار دهد.

این محصول از باتری هایی با ظرفیت ۲۰۰ کیلووات ساعت قدرت می گیرد که بیش از دو برابر محصولات فعلی تسلا است. این بدین معنا است که برد ۱۰۰۰ کیلومتری برای این رودستر جذاب مهیا خواهد بود. شتاب گیری از صفر تا ۹۶ کیلومتر بر ساعت ۱.۹ ثانیه ای نیز آن را سریع ترین وسیله نقلیه ۴ چرخ جاده ای خواهد کرد.

گرچه این مسئله باعث شد توجه ها به سمت این دو محصول دقیقا نصف شود و تمرکز بر روی یکی از این دو محصول عملا  به کاری غیر ممکن تبدیل شود. اما به احتمال زیاد ماسک به این مسائل اهمیتی نخواهد داد و برای او همین که تسلا دوباره امروز صبح به سر تیتر خبرها آن هم با اخبار مثبت بازگشته است، کافی خواهد بود. او با رونمایی از مدل رودستر توجه ها را کاملا به سمت این منظور جلب کرده است.

اما زمانی که گرد و خاک امروز تسلا فروکش کند و دوباره زندگی به حالت عادی برگردد، سهام داران همچنان باید منتظر عرضه مدل ۳ آن هم به صورت تولید انبوه به معنای واقعی کلمه باشند.

تولید انبوه مدل ۳ می تواند به حکم مرگ و زندگی برای تسلا تبدیل شود و این مسئله را تضمین کند که عمر این شرکت حتی بعد از تولید انبوه مدل رودستر ادامه خواهد داشت.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato