فروش پژو 508 در آستانه تغییر نسل؛ روش تضمینی ایکاپ برای سلب اعتماد مشتریان

فروش پژو 508 در آستانه تغییر نسل؛ روش تضمینی ایکاپ برای سلب اعتماد مشتریان

ماجرای همکاری پژو و ایران خودرو از طریق شرکت ایکاپ به مثنوی هفتاد من کاغذ بدل شده است، در تازه ترین اپیزود از این سریال نه چندان جذاب، ایکاپ که پیش از این با عرضه پژو ۳۰۱ با قیمت ۹۴ میلیون تومان طعم شکست را تجربه کرده بود، حالا دست به کار فروش محموله پژو ۵۰۸ با قیمتی در حدود ۱۸۰ میلیون تومان شده است، تا بار دیگر شانس خود را برای عرضه پژو های وارداتی در بازار ایران بیازماید.

نکته اصلی در این زمینه این است که تاریخ عرضه پژو ۵۰۸ در بازار جهان به سال ۲۰۱۱ باز می گردد، به عبارت دیگر حالا نزدیک به هفت سال از معرفی این مدل می گذرد و پژو فرانسه سخت مشغول توسعه نسل جایگزین آن است، خودرویی که احتمالا ظرف چند ماه آینده به عنوان نسل دوم ۵۰۸ معرفی و عرضه خواهد شد.

بنابراین خریداران مدل های فعلی ۵۰۸ تحویلی ایران خودرو، به یکباره خود را در مواجه با یک محصول قدیمی خواهند دید که دیگر حتی در بازار کشورمان نیز عرضه نمی شود.

دلیل این امر آنست که با توجه به قیمت حدود ۱۷۰ - ۱۸۰ میلیون تومانی پژو ۵۰۸ و بازار محدود آن، داخلی سازی و مونتاژ نسل فعلی توجیه اقتصادی ندارد و از این رو ۵۰۸ به عنوان یک خودرو کاملا وارداتی تنها منطبق بر خطوط تولید جهانی پژو ساخته می شود و شانسی برای تکرار پروسه تولید ده ها ساله نظیر ۴۰۵ و ۲۰۶ ندارد.

از این رو با توجه به ذهنیت بد مشتریان از پژو ۴۰۷ و شکست مدل های وارداتی پژو ۳۰۱ در بازار طی ماه های اخیر، جا دارد که مشتریان با دید باز نسبت به انتخاب یا عدم انتخاب پژو ۵۰۸ تصمیم گیری کنند، چرا که با توجه به شرایط نامشخص تعرفه واردات و ثبت سفارش، پیش بینی هر سرنوشتی اعم از مواجه با کاهش قیمت در بازار و کمبود قطعات یدکی تا کسب سود ناشی از افزایش تعرفه واردات برای خریداران پژو ۵۰۸ محتمل است.

از سوی دیگر در شرایط فعلی بازار نیز خریداران پژو ۵۰۸ با افت قیمت مواجه شده اند، چرا که براساس اطلاعیه فروش ایران خودرو، قیمت اولیه پژو ۵۰۸ معادل ۱۷۹ میلیون تومان اعلام شده است اما حالا با نگاهی به آگهی های فروش پژو ۵۰۸ در بازار می توان موارد متعددی از قیمت های کمتر از قیمت کارخانه را مشاهده کرد.

تمام این موارد درحالی اتفاق افتاده که با توجه به حضور رقبای قدرتمندی همچون هیوندای سوناتا، کیا اپتیما، رنو تلیسمان، تویوتا کمری دست دوم و حتی DS 5 LS، توجیه فنی چندان پر رنگی برای خرید پژو ۵۰۸ با چنین قیمت و ریسک سرمایه گذاری ای وجود ندارد.

به خصوص که در وضعیت فعلی بازار خرید و فروش محصولات کیا، هیوندای و تویوتا در این رده قیمتی به آسانی و با حداقل افت قیمت ممکن است و خریداران نیازی به انتخاب خودرو پر ریسکی نظیر پژو ۵۰۸ نمی کنند.

از این رو بهتر است ایکاپ و ایران خودرو با درس گرفتن از اشتباهات اخیر خود، زاویه نگاه خویش نسبت به مشتریان و بازار خودرو ایران را تغییر دهند و از این پس تنها خودروهای کاملا جدید و به روز را با قیمت و مشخصات فنی رقابتی برای عرضه در بازار ایران انتخاب نمایند، تا بلکه با این روش ذهنیت منفی مشتریان نسبت به شیوه کاری این مجموعه به تدریج تغییر کند.

نظرات ۱۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato