یک ایرانی عامل حمله هکی گسترده علیه شبکه HBO

یک ایرانی عامل حمله هکی گسترده علیه شبکه HBO

پیشتر در خبرها خواندید که هکر یا هکرهایی یک و نیم ترابایت از فایل های شرکت HBO (شبکه تلویزیونی مطرح آمریکا و سازنده سریال معروف بازی تاج و تخت یا Game of Thrones) را به سرقت برده و از مدیران این شبکه درخواست دریافت باج در قالب بیت کوین کرده بودند.

هکرها همزمان با گفتگوها و مذاکرات شان برای دریافت باج از مدیران این شبکه، به انتشار متن مربوط به قسمت های مختلف از سریال های گوناگون و پخش نشده HBO ادامه می دادند و بررسی های پلیسی برای پیدا کردن عامل یا عاملین به بن بست خورده بود.

حالا مقامات رسمی آمریکا ادعا کرده اند که یک هکر ایرانی یک و نیم ترابایت دیتای متعلق به این کمپانی را سرقت کرده است.

طبق اعلام یکی از دادگاه های محلی در منهتن آمریکا این فرد که با نام مستعار «سکوت وحشت» اقدام به فعالیت نموده، با اتهاماتی نظیر کلاه برداری کامپیوتری، اخاذی و جعل هویت روبرو شده. گفتنی است در تیر تا مرداد سال جاری نیز او برای اخاذی معادل ۶ میلیون دلار ارز مجازی بیت کوین از HBO تلاش کرده بود و به این دلیل نیز متهم شناحته شده است.

لازم به ذکر است سایر اطلاعاتی که از شبکه HBO به سرقت رفته اند، شامل اسناد مالی، لیست قراردادهای عوامل تولید و بازیگران، اطلاعات اکانت های شبکه های اجتماعی این شبکه و اطلاعات ایمیل حداقل یکی از کارمندان هستند.

به نظر می رسد علی رغم گمانه زنی های اولیه درخصوص ضرر هنگفت شبکه HBO از هک اخیر، این شبکه همچنان کاربران خود را حفظ کرده و زیان چندانی از لو رفتن داستان و قسمت های سریال بازی تاج و تخت را متحمل نشده است؛ زیرا شبکه یاد شده رکورد ۱۲.۱ میلیون بیننده را برای آخرین فصل این سریال ثبت کرده بود.

.

نظرات ۹

امکان ارسال نظر برای این نوشته وجود ندارد.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato