ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

نتایج یک پژوهش: ایران ارزان ترین اینترنت پرسرعت دنیا را دارد

به تازگی موسسه انگلیسی «Cable» که به مقایسه کیفیت خدمات شرکت های ارائه دهنده اینترنت پر سرعت و خدمات تلفن، تلویزیون و غیره می پردازد، مقایسه ای بین متوسط قیمت ماهانه اینترنت پر سرعت در ...

علی باقرزاده
نوشته شده توسط علی باقرزاده | ۵ آذر ۱۳۹۶ | ۱۳:۳۰

به تازگی موسسه انگلیسی «Cable» که به مقایسه کیفیت خدمات شرکت های ارائه دهنده اینترنت پر سرعت و خدمات تلفن، تلویزیون و غیره می پردازد، مقایسه ای بین متوسط قیمت ماهانه اینترنت پر سرعت در کشورهای جهان انجام داده که در نتیجه آن، ایران رتبه اول ارزان ترین هزینه را کسب کرده است.

گفتنی است این بررسی ها در بین 3351 شرکت ارائه دهنده از 196 کشور جهان و در بازه زمانی 27 مرداد الی 20 مهر ماه سال جاری انجام شده است.

ایران با قیمت 5.37 دلار، رتبه اول متوسط قیمت ماهانه اینترنت پر سرعت را کسب کرده است.

بر اساس این گزارش، متوسط هزینه ماهیانه اینترنت در ایران معادل 5.37 دلار است که حتی از حداقل5.51 دلاری اوکراین در اروپای شرقی نیز ارزان تر است.

در این بین، آمریکا با هزینه 66.17 دلار در رتبه 114 ایستاده و در نهایت کشور بورکینافاسو در غرب آفریقا، با میانگین قیمت 961.22 دلار برای هر ماه، با ارائه گران ترین اینترنت پر سرعت، آخرین رتبه را کسب کرده. لازم به ذکر است که در حدود 97 درصد از شهروندان این کشور آفریقایی هیچ گونه دسترسی به اینترنت ندارند.

آمریکا رتبه 114 در میانگین قیمت اینترنت پر سرعت ماهانه را کسب کرده است.

لازم به ذکر است که این گزارش شامل سرعت اینترنت کشورها نمی شود و در صورتی که این مسئله در مقایسه لحاظ شود، قطعاً نسبت مبلغ پرداختی به سرعت ارائه شده به کاربران تغییر خواهد کرد.

گفتنی است پیشتر در مقایسه سرعت اینترنتی که این شرکت انگلیسی در بازه زمانی یک ساله منتهی به 20 اردیبهشت ماه سال جاری انجام داده بود، از مجموع 48924 آزمایش سرعت که در ایران انجام شده بود، کشورمان با متوسط سرعت دانلود 1.56 مگابیت در ثانیه، رتبه 133 (از حیث سرعت) را به دست آورده بود. همچنین موسسه «آکامای تکنولوژی» در بررسی مهر ماه خود ایران را با میانگین سرعت 4.7 مگابیت در ثانیه در رتبه 107 (از حیث سرعت) قرار داده بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (125 مورد)
  • 2618mahdi
    2618mahdi | ۳ دی ۱۳۹۶

    اینو هر جای دنیا نشون بدی بهت پناهندگی رایگان میدن?

  • Alireza Mohamadi
    Alireza Mohamadi | ۱۲ آذر ۱۳۹۶

    حاجی اسکل کردی؟ اونا نتشون این لفاظیای مصرف منصرفانه و خزعبلات رو نداره. پهنای باند اختصاصی هم می‌گیرن.

نمایش سایر نظرات و دیدگاه‌ها
مطالب پیشنهادی