همه چیز درباره آیفون 13
روسیه برای جلوگیری از حملات سایبری، اینترنت مستقل خود را توسعه می دهد

روسیه برای جلوگیری از حملات سایبری، اینترنت مستقل خود را توسعه می دهد

دولت روسیه به تازگی از طرح توسعه «اینترنت مستقل» خود پرده برداشته و قصد دارد با راه اندازی این شبکه، اینترنتی بدون نیاز به سیستم نام گذاری دامنه جهانی (DNS) را در اختیار گیرد.

طی جلسه اخیر شورای امنیت روسیه، مقامات این کشور در زمینه راه اندازی اینترنت مستقل به توافق رسیدند و اظهار داشتند که چنین شبکه ای، روسیه و بعضی از کشورهای هم پیمان آن را در مقابل حملات سایبری گسترده ایمن خواهد کرد.

بر اساس اطلاعات موجود، اینترنت مستقل روسیه کشورهای «BRICS» شامل برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی را تحت پوشش قرار می دهد و طبق گزارش خبرگزاری «Russia Today»، به دستور ولادیمر پوتین تا ۱ آگوست ۲۰۱۸ (۱۰ مرداد ۹۷) راه اندازی خواهد شد.

اینترنت مستقل کشورهای برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی را تحت پوشش قرار می‌دهد

به گفته اعضای شورای امنیت روسیه، تصمیم اخیر به دلیل افزایش توانمندی کشورهای غربی در زمینه حملات سایبری و آمادگی آنها برای استفاده از این توانمندی اتخاذ شده و روسیه برای حفظ امنیت خود، اینترنت مستقل را توسعه خواهد داد؛ البته دبیر مطبوعاتی دولت روسیه تصریح کرده چنین اقدامی، به هیچ وجه به معنی جدا شدن کامل این کشور از شبکه جهانی اینترنت نخواهد بود.

لازم به ذکر است که اینترنت مستقل روسیه امکان نظارت سازمان های بین المللی بر فعالیت های سایبری این کشور را از بین برده، و به کشورهای عضو اجازه می دهد در مناطق تحت حکومت خود کنترل بیشتری روی استفاده از اینترنت داشته باشند.

گفتنی است برخی تحلیلگران بر این باورند که تصمیم روسیه برای توسعه اینترنت مستقل یک اقدام کاملاً تدافعی نبوده، و این کشور می تواند با استفاده از زیرساخت جدید، ریسک هک کردن سایر کشورها را برای خود کاهش دهد.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato