قابلیت Sets ویندوز تب های چندین اپلیکیشن را در یک پنجره جمع آوری می کند

مایکروسافت به تازگی تست قابلیتی را در ویندوز آغاز کرده که می تواند چندین اپلیکیشن را در یک صفحه دسته بندی کند، درست مثل همان کاری که برای مدیریت تب ها در یک مرورگر انجام می دهید.

این قابلیت که Sets نام دارد، فعلا در مرحله پیش نمایش به سر می برد و در حال حاضر تنها تعداد محدودی از اعضای برنامه اینسایدر ویندوز به آن دسترسی دارند. اما از همین الان هم مشخص است که انتشار این قابلیت می تواند تغییرات بزرگی را در محیط ویندوز به همراه داشته باشد.

بر خلاف قابلیت Task View که صرفا جابجایی میان اپلیکیشن ها را آسان تر می کرد، Sets امکان گروه بندی آن ها را به شما می دهد تا بتوانید به تمامی آن ها از یک پنجره دسترسی پیدا کنید.

به گفته تری میرسون از مایکروسافت، ایده پشت طراحی قابلیت Sets این بوده که بتواند صفحات وب، اسناد، فایل های ضروری و اپلیکیشن ها را به هم متصل کند تا با یک کلیک ساده بتوانید به آن ها برسید.

در صورتی که وارد حساب کاربری آفیس ۳۶۵ خود شده باشید هم Sets می تواند میان دستگاه های مختلف همگام شود. بنابراین به تمام اپ هایی که در آن باز کرده اید می توانید در دیوایس های دیگر و بدون نیاز به باز و بسته کردن آنها دسترسی پیدا کنید.

مایکروسافت تا کنون زمان انتشار Sets را مشخص نکرده، و معلوم نیست که آیا این قابلیت فقط برای اپلیکیشن های مایکروسافت طراحی شده یا اپ های دیگر هم از آن پشتیبانی به عمل می آورند. بنابراین تا اعلام جزئیات بیشتر در مورد Sets فعلا باید منتظر بمانیم.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟