بلک بری به پرداخت 137 میلیون دلار به نوکیا محکوم شد

بلک بری به تازگی رأی صادره از سوی «اتاق بازرگانی بین المللی» را پذیرفته و بر اساس آن قرار است مبلغ ۱۳۷ میلیون دلار را به دلیل اختلاف در پرداخت حق پتنت ها به نوکیا بپردازد.

این رأی توسط سازمان «اتاق بازرگانی بین المللی» یا به اختصار ICC صادر شده که هدف آن کمک به توسعه اقتصادی در سطح جهان است.

نوکیا در شکایتی که از بلک بری مطرح کرده بود، ادعا کرد که بلک بری هزینه پتنت های ثبت شده مورد قراداد با نوکیا را نپرداخته است. مقامات بلک بری اعلام کرده اند که رأی صادره موجب نا امیدی آنها شده ولی در هر حال آن را می پذیرند.

از سوی دیگر بلک بری اعلام کرده که در حال حاضر بر سر دو مورد نقض پتنت از سوی نوکیا، شکایت هایی را در دادگاه های آلمان و آمریکا مطرح کرده. همچنین مقامات بلک بری گفته اند که رأی صادر شده در اتاق بازرگانی بین المللی تأثیری در شکایت های مطرح شده توسط آنها در آمریکا و آلمان ندارد و همچنان پیگیر این دو مورد هستند.

هر دو کمپانی بلک بری و نوکیا در حال تلاش برای بهبود شرایط خود در بازار هستند. لازم است یادآوری کنیم که بلک بری سال ۲۰۱۷ میلادی را در حالی آغاز کرد که دیگر هیچ سهمی از بازار تلفن های هوشمند را در اختیار نداشت. از سوی دیگر نوکیا نیز بخش تولید موبایل هایش اکنون در اختیار شرکت فنلاندی HMD است.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟