خشن ترین سوپرسدان جهان؛ برابوس مرسدس-مایباخ 650 را تا سرحد جنون تقویت کرد

اوایل امسال مرسدس از نسخه بروز شده یا همان فیس لیفت اعضای خانواده S کلاس برای سال ۲۰۱۸ رونمایی کرد. با توجه به رویه ای که در سال های اخیر شاهد آن بوده ایم، می دانستیم که تیونر مورد اعتماد اشتوتگارتی ها، یعنی برابوس، دیر یا زود به سراغ اعضای این خانواده رفته و نسخه تقویت شده آنها را ارایه خواهد نمود.

حال با گذشت چند ماه از آن تاریخ، این تیونر خوشنام مرسدس-مایباخ ۶۵۰ را زیر تیغ جراحی خود برده و این اتومبیل فوق لوکس را به یک هیولای تمام عیار به نام برابوس ۹۰۰ تبدیل کرده است.

کیتی که برابوس برای مرسدس-مایباخ ۶۵۰ در نظر گرفته، می تواند خروجی آن را تا ۹۰۰ اسب بخار قدرت و ۱۵۰۰ نیوتن متر گشتاور افزایش دهد که این ارقام در نوع خود بسیار تحسین برانگیز هستند.

برای دستیابی به چنین خروجی عظیمی، حجم موتور V12 از ۶ لیتر به ۶.۳ لیتر افزایش پیدا کرده و توربوشارژرهای استاندارد با نمونه های بزرگ تر تر که کمپرسور و توربین قوی تری دارند، تعویض شده اند.

به منظور کمک به جریان بهتر گازهای خروجی، اجزای سیستم اگزوز نیز مورد بازنگری قرار گرفته و از نمونه های استیل قطورتر که قطر آنها در دهانه به ۸۰ میلی متر رسد، استفاده شده است.

علی رغم وزن ۲.۸ تنی، این خودروی مجلل با تکیه بر نیروگاه قدرتمند خود می تواند در عرض ۳.۷ ثانیه سرعت خود را به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت رسانده و در نهایت عقربه سرعت سنج دیجیتال خود را بر روی رقم باور نکردنی ۳۵۰ کیلومتر در ساعت مماس کند.

در کنار این خودروی فوق لوکس تشریفاتی، برابوس پکیجی را برای مرسدس S63 4MATIC مدل ۲۰۱۸ نیز ارایه کرده که در صورت سفارش آن، نام این خودرو به برابوس ۷۰۰ تغییر پیدا می کند.

پکیج مذکور قدرت و گشتاور موتور ۴ لیتری V8 این خودرو را به ترتیب حدود ۱۰۰ و ۵۰ واحد افزایش می دهد. با این حساب برابوس ۷۰۰ همانند نام خود ۷۰۰ اسب بخار قدرت و ۹۵۰ نیوتن متر گشتاور در اختیار مالک ثروتمند خود می گذارد.

برابوس ۷۰۰ شتاب صفر تا صد را در عرض تنها ۳.۳ ثانیه محقق نموده و می تواند به حداکثر سرعت ۳۰۰ کیلومتر در ساعت دست یابد. نکته جالب اینکه این تیونر آلمانی در حال تدارک آپشنی به نام Vmax است که در صورت سفارش سرعت نهایی مدل ۷۰۰ بیشتر از این خواهد شد.

طبق انتظار هر دو مدل ۹۰۰ و ۷۰۰ از لحاظ ظاهری متحمل تغییرات نسبتا زیادی شده و اجزای ایرادینامیکی به بدنه آنها اضافه شده اند تا ضمن زیبایی بیشتر، در سرعت های بالا پایداری بهتری داشته باشند.

در داخل کابین نیز استفاده از بهترین مواد در دستور کار قرار گرفته است. تزئینات فیبر کربنی، پدال های آلومینیومی و پوشش الکانترا با رنگ دلخواه مشتری بخشی از آیتم هایی هستند که مشتریان می توانند برای کابین برابوس ۷۰۰ یا ۹۰۰ سفارش دهند.

ناگفته نماند برابوس ۷۰۰ و ۹۰۰ به ترتیب مصرفی برابر با ۱۱.۷ و ۱۱.۹ لیتر در صد کیلومتر ترکیبی دارند. تا زمان تنظیم این خبر هنوز درباره قیمت پکیج های این تیونر حرفی به میان نیامده، اما آنچه مشخص است این است که جراحی این چنینی آن هم بر روی لوکس ترین مدل های مرسدس دستمزد بسیار زیادی خواهد طلبید!

ویجیاتو

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟