دولت آلمان نسخه ای ایمن تر از ویندوز 10 را برای کامپیوترهای خود توسعه می دهد

دولت آلمان نسخه ای ایمن تر از ویندوز 10 را برای کامپیوترهای خود توسعه می دهد

آلمان یکی از کشورهایی است که همیشه در زمینه حفاظت از حریم خصوصی و کنترل داده ها در ویندوز ۱۰ با مایکروسافت مجادله داشته است و علی رغم امتیازاتی که کمپانی آمریکایی برای این دولت این کشور در نظر گرفته نتوانسته نظر مساعد آنها را جلب کند.

برای مثال «دفتر نظارت بر حفاظت از داده های ایالت باواریا» (BayLDA) تاکید کرده که کنترل کامل ارسال داده ها بین این سیستم عامل و سرورهای مایکروسافت از طریق Windows Group Policy غیرممکن است.

با این وجود حالا خبر رسیده که وزارت کشور آلمان و مایکروسافت قرار است با همکاری یکدیگر نسخه ای ایمن از ویندوز به نام «کلاینت فدرال» را توسعه دهند که امکان پیاده سازی آن روی سیستم های دولتی وجود دارد. با این حال تغییرات اعمال شده در نسخه کلاینت فدرال کماکان محرمانه باقی مانده چرا که از نظر مسئولان این پروژه اطلاع از سازوکارهای در نظر گرفته شده، نفوذ به این سیستم را برای هکرها ساده تر می کند.

این وزارتخانه تاکید کرده که اگر بروزرسانی های مایکروسافت مغایر مکانیزم های آنها باشد، امکان دانگرید به نسخه های پایین تر ویندوز را برای خود محفوظ می داند.

توسعه کلاینت فدرال از سال ۲۰۱۵ و با بودجه ای نامعلوم شروع شده و احتمالا تا دوسال دیگر آماده بهره برداری در ارگان های دولتی خواهد بود.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato