همکاری کوالکام و بلک بری در حوزه اتومبیل های خودران

با اتفاقاتی مانند شکل گیری چندین پرونده قضایی، تلاش Broadcom برای ادغام و احتمال از دست رفتن تجارت همکاری با اپل، کمپانی کوالکام قطعاً بیشتر از هر زمان دیگری به یک دوست نیاز دارد. و با توجه به گزارش تازه رویترز، به نظر می رسد که بلک بری، همکار و شریک تازه این کمپانی غول تولیدکننده چیپ است. کمپانی کانادایی بلک بری که مدتی مطرود باقی مانده بود، به لطف چندین قرارداد فروش لایسنس و موبایل هایی مانند KEYone و Motion حالا وضعیت بهتری در تجارت موبایل دارد.

کوالکام و بلک بری اخیراً به صورت مشترک خبر از همکاری با یکدیگر در حوزه اتومبیل های متصل داده اند. واحد نرم افزار QNX بلک بری از همین حالا راهکارهای رانندگی خودکار را در اختیار سایر شرکت ها قرار می دهد.

بلک بری می گوید که پلتفرم چیپست «اسنپدراگون ۸۲۰ اتوموتیو»، بستر سخت افزاری این سیستم را مهیا می کند

نرم افزار QNX Hypervisor 2.0 این کمپانی، کنترل سیستم های پیچیده داخل اتومبیل را برعهده دارد و بلک بری می گوید که پلتفرم چیپست «اسنپدراگون ۸۲۰ اتوموتیو»، بستر سخت افزاری این سیستم را مهیا می کند.

سال گذشته، کوالکام پیشنهاد کرد تا کمپانی تامین کننده نیمه هادی های اتومبیل NXP را به قیمت ۳۸ میلیارد دلار بخرد. اگر این قرارداد نهایی شود (که بنابر شایعات به سال ۲۰۱۸ موکول شده)، کوالکام به اصلی ترین تامین کننده چیپ های صنعت اتومبیل های خودران تبدیل خواهد شد و به این طریق، دوستان و شرکای تازه ای می باید.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟