بازگشت اندی رابین به اسنشال پس از شایعه‌ی رسوایی اخلاقی

بازگشت اندی رابین به اسنشال پس از شایعه‌ی رسوایی اخلاقی

گزارش‌های بازگشت سازنده‌ی اندروید و مدیر عامل اسنشال از غیبت کوتاه‌مدت خود، مطلبی است که این روزها نُقل محافل خبری است. قبلاً شایعه شده بود که رابین به این علت که قبل از ترک گوگل، رابطه‌ی نامناسبی با یکی از همکاران زیر دست خود برقرار کرده بود، وادار شده تا این شرکت را ترک کند اما بازگشت وی این شایعات را به نوعی رد کرده است.

در خبر ترک دوهفته‌ای رابین، اظهار‌نظر دو نفر از آشنایان وی ذکر شده بود که این غیبت به علت مشکلاتی شخصی رابین صورت گرفته است.

این خبر بلافاصله بعد از فاش شدن گزارش تحقیقات داخلی از شرکت گوگل منتشر شد که در آن اشاره شده بود، این مدیر عامل با یکی از کارمندان زیر دستش ارتباط نامناسب ایجاد کرده است. بلافاصله پس از این اتفاق سخنگوی رابین اتهام وارده را رد کرد. این در حالی است که نه گوگل و نه اسنشال هیچ پاسخ یا عکس‌العملی در رابطه با این مطلب نشان ندادند.

غیبت و بازگشت رابین با جنجال رسانه‌ایِ رسوایی‌های اخلاقی همزمان شد. این جنجال به قدری سرو صدا به پا کرد که مجله‌ی تایم به افردای که در برابر آزار جنسی سکوت اختیار نکردند، لقب شخصیت سال را داد. همچنین  در هفته گذشته، شروین پیشه ور، سرمایه گذار ایرانی تبار، بعد از اتهاماتی که به خاطر آزارهای جنسی به وی وارد شد تصمیم به ترک موقت دو شرکت Sherpa Capital و Virgin Hyperloop One گرفت. همزمانی این اتفاقات با غیبت رابین موجب شده بود که کاربران برداشت کنند این غیبت مقدمه‌ای برای استعفای وی باشد که اینطور نشد و او پس از دوهفته به سمت خود برگشت.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato