ویوو نخستین موبایل دنیا با سنسور اثر انگشت در زیر نمایشگر را عرضه می کند

همین چند روز قبل بود که کمپانی «سیناپتیک» اعلام کرد بالاخره مشکلات فنی مربوط به جای دادن سنسور اثر انگشت در زیر نمایشگر را حل کرده و در حال تولید انبوه سنسور جدید خود برای ۵ موبایل ساز بزرگ است. حالا نام یکی از این ۵ موبایل ساز قطعی شده.

به تازگی پاتریک مورهد «Patrick Moorhead» به عنوان یکی از تحلیلگران نشریه فوربس در مطلبی تجربیات خود در کار با یک نمونه اولیه از موبایل در دست توسعه شرکت چینی ویوو (Vivo) را منتشر ساخته است. موبایلی که مجهز به حسگر اثر انگشت مجتمع با نمایشگر است. او عملکرد این سخت افزار را در سرعت و سادگی ستوده است.

کمپانی سیناپتیک معتقد است که سنسور جدیدش نسبت به سامانه های تشخیص چهره سه بعدی تا دو برابر سریع تر عمل می کند. البته بررسی صحت این ادعا چندان آسان نیست، چرا که این دو ابزار تشخیصی از مکانیزم های کاملاً متفاوتی برخوردار هستند.

ایده تعبیه حسگر اثر انگشت در زیر نمایشگر از زمانی مطرح شد که نمایشگرها شروع به پیشروی به سمت لبه های بدنه موبایل ها کردند. شایعات زیادی حکایت از آن داشت که اپل قصد دارد آیفون های امسال را با چنین قابلیتی روانه بازار سازد، اما وجود مشکلات فنی متعدد مانع از این کار شد. با این همه حالا به نظر می رسد که سیناپتیک به عنوان مطرح ترین نام در عرصه تولید اسکنرهای اثر انگشت بالاخره موفق به فائق آمدن بر تمامی مشکلات شده است.

به طور قطع اعلام همکاری ویوو و سیناپتیک شکستی بزرگ برای کوالکام به حساب خواهد آمد، چرا که نخستین نمونه از موبایل ویوو اوایل سال ۲۰۱۷ با حسگر زیر نمایشگر ساخت کوالکام به نمایش درآمده بود. حسگری که عملکردی بسیار کند و نه چندان دقیق داشت.

لازم به یادآوری است که ویوو مالکیت برند OnePlus را نیز در اختیار دارد. بنابراین هیچ بعید نیست که در آینده نزدیک موبایلی از وان پلاس نیز با سنسور اثر انگشت در زیر نمایشگر راهی بازار شود.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟