آیا دوربین سلفی دوگانه گلکسی A8 جدید مقدمه ای برای پیاده سازی آن در گلکسی S9 است؟

آیا دوربین سلفی دوگانه گلکسی A8 جدید مقدمه ای برای پیاده سازی آن در گلکسی S9 است؟

سامسونگ روز گذشته سری جدید موبایل های میان رده گلکسی A8 و A8 پلاس را به صورت رسمی معرفی کرد. این دو اسمارت فون از دوربین سلفی دوگانه بهره می برند که در سال گذشته به قابلیتی محبوب تبدیل شده گرچه اغلب کمپانی ها از این پیکربندی در دوربین های اصلی بهره می برند.

همانطور که می دانید استفاده از دو سنسور در دوربین به ایجاد افکت زیبای بوکه منجر می شود که سامسونگ با عبارت «Live Focus» از آن یاد می کند.

گلکسی A8 و A8 پلاس
گلکسی A8 و A8 پلاس

یکی از سیاست هایی که کمپانی کره ای در سال های اخیر دنبال کرده آزمایش قابلیت های سخت افزاری و نرم افزاری در موبایل های میان رده پیش از تعبیه آنها در پرچمدارها است .

برای مثال این کمپانی پیش از پیاده سازی رم ۶ گیگابایتی در نوت ۸ آن را در موبایل گلکسی C9 محدود به چین آزمایش کرده و ظاهرا بازخوردهای مناسبی نیز دریافت کرده بود.

بنابرین معرفی دوربین سلفی دوگانه در گلکسی A8 را می توان به عنوان مقدمه ای برای ارائه این قابلیت در پرچمدارهای بعدی تلقی کرد.

نکته جالب این جاست که علی رغم استفاده از دو سنسور ۱۶ و ۸ مگاپیکسلی با ضریب اف ۱.۹ در دوربین سلفی گلکسی A8 و مدل پلاس آن، دوربین اصلی تنها از یک سنسور ۱۶ مگاپیکسلی بهره می برد.گلکسی A8در تصاویر و رندرهای فراوانی که اخیرا از گلکسی S9 و قاب آن به بیرون درز کرده در پنل عقب تنها یک دوربین معمولی به چشم می خورد.

در این رندرها مکان قرار گیری سنسور اثر انگشت به زیر دوربین منتقل شده و طراحی آن از عمودی به افقی تغییر کرده است.

قاب گلکسی S9

با توجه به این رندرها سامسونگ ممکن است با در پیش گرفتن روش گوگل به جای استفاده از دو سنسور قابلیت Live Focus خود را از طریق پردازش نرم افزاری میسر کرده یا با پیروی از راهکار اپل برای آیفون ۱۰، از دو سنسور سلفی استفاده کرده اما آن را تنها در مدل پلاس پرچمدار خود در اختیار کاربران قرار دهد.

برای مشخص شدن سیاست آتی سامسونگ باید تا معرفی سری جدید گلکسی که احتمالا اوخر سال جاری خواهد بود، منتظر بمانیم.

برای بررسی بیشتر و اطلاع از قابلیت هایی که ممکن است بعدا در گلکسی S9 پیاده سازی شوند، می توانید بررسی جامع و کامل دیجیاتو از گلکسی A8 و A8 پلاس ۲۰۱۸ را مطالعه نمایید.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato